Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximální délka souboru - nejde upravit nad 256 znaků

Zdravim, nedávno jsem na podpoře Microsoftu (foru) dával dotaz, jestli lze nastavit delší cestu k souboru, než 256 znaků
Řekli mi že jo, a dali dva návrhy

celé téma lze přečíst i zde
https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows_10-desktop/maxim%c3%a1ln%c3%ad-d%c3%a9lka-znak%c5%af-cesta/de02a0e9-14af-4e64-bf00-e4f48b6685a4?messageId=005b99d5-dc7a-42ee-bf5c-bb31bcca45c4&page=1

bohužel jsem udělal oba dva kroky a stejně mi nejde zadat delší cesty..
Nemáte nějakou nápovědu proč?

Btw někde jsem zaslechl, že při zálohování dat třeba na flashku, či harddisk, by mohl být problém s tím, že ta cesta je delší než oněch 256 znaků a soubory by se mohli nepřenýst - dostanu o tom aspoň nějakou notifikaci? Případně jak to je? Děkuji

To že to povolíš v systému, ještě neznamená, že s tím všechny tvé programy budou v pořádku pracovat. Stejně tak ti hrozí, že si to zkopíruješ na flešku a na jiném počítači, kde to povolené není, to neotevřeš.
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nejlépe bys udělal, kdybys tak dlouhé cesty nepoužíval.

Díval jsem se do té diskuze, jaké máš názvy adresářů a NEZLOB SE, je to šílené. Název souboru čert vem, klidně teda "mnemotechnický", "úplný", ale mít to i v názvu adresáře je blbost. A máš možná i tu strukturu trochu "překombinovanou". Tohle je třeba trochu promyslet, to prvoplánové pojetí nemusí být zrovna výhra.