Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova smazaneho diskového oddílu

Při instalaci windows byl omylem smazán jediný oddíl z druhého disku. Teď je tam nealokovaný prostor. Při hledání mě zaujal program test disk, jenže ani při hloubkovém hledání nenašel žádný oddíl. Škoda, vypadalo to tak jednoduše. Dopručíte mně ještě jinou možnost, nebo mám raději zkusit nějaký program na záchranu dat?

Zkusil jsem několik možností o nichž jsem se dočetl a žel zatím neúspěšně.
- v testdisku jsem místo volby typu disku - intel zkusil volbu UEFI/gpt trvalo to pár hodin a nakonec to žádný oddíl nenašlo
- zkusil jsem několik recovery programů a opět řádný oddíl nalezen nebyl - mohlo to být tím, že se jedná o free/demo programy. Ke konci jsem už byl ochoten i něco zaplatit za plnou verzi, ale problém je, že netuším jestli by to k něčemu bylo
- zkusil jsem i doporučovanou Recuvu (a další sf který už znám) a problém je, že v prázdným prostoru nepracuji. Musel bych vytvořit nějaký oddíl, což jsem si zatím netroufl, ale vypadá to, že je to jediná možnost. Jestli dnes na nic nepříjdu zítra to zkusím.
Děkuji všem za pomoc, zejména hostovi a jeho vyhledávacím schopnostem.

Vytvořením nového oddílu situaci ještě zhoršíš... Recuva se nehodí na obnovu smazaného oddílu, je určena na obnovu jednotlivých smazaných souborů.

Demo programy pro obnovení většinou ukážou data, která lze obnovit a teprve po zaplacení jsou schopny je obnovit. Pokud demoverze programu nic nenajde, zakoupením plné verze se to asi nevyřeší.

Takže vidím dvě možnosti - buď data oželet nebo se obrátit na specializovanou firmu, např. Data Recovery. (pokud jsou pro tebe data důležitá).

https://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana-dat-hlavni-strana.html

Díky za moc dobrou odpověď.
- s těmi demo programy jsem měl podobný názor, ale nebyl jsem si jistej. To jsi mně hodně pomohl.
- tu recuvu jsem chtěl použít právě proto, že obnova oddílu se nedařila, žádnej z uvedených programů mně nedokázal původní oddíl najít a záchrana nejdůležitějších souborů mi příjde jako poslední možnost, jak zachránit alespoň něco.
- firma - no ještě uvidíme