Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde externí HDD

Dobrý večer,

dnes jsem chtěla spustit si na externím HDD dokument přes PC ale bohužel se mi disk nenačetl (nenešla jsem HDD přes tento počítač, nikde jinde). Dioda na externím HDD nesvítí ani nebliká. HDD ale pracuje, zahřívá se a "píská".
Prosím jak mám externí HDD zprovoznit?

Děkjuji předem za odpovědi

Bohužel hodně nepřesná a neúplná odpověď.

Takže můžu jen hádat, že je vadný buď disk nebo externí box. Pokud lze, tak disk vyjmout a připojit přímo do PC (předpokládám SATA rozhraní). To je ale práce pro někoho, kdo má nějaké znalosti a zkušenosti, jinak je možno napáchat ještě víc škody.

Pridavam se k Hostovy, a mam taky otazku, ten HDD uz nekdy fungoval ? Nebyl predtim nahodou pripojen k PC s OS typu Ubuntu|Linux nebo Apple OSX ?

PS: Misto kabliku zkus klasicky micro USB kabel (dobijecku) pro nabijeni telefonu etc jestli se rozsviti dioda nebo bude nejak reagovat.
* Mozna odeselo PCB nebo pojistny odpor / ochranné diody .