Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - klávesnice

Mám notebook - Lenovo
Už bohužel není v záruce

Mám problém, že když píšu - na příklad L nebo J nebo uvozovky - notebook to v malým napíše dvakrát, třikrát (sllovo kklika to napíše takkto) - když dám shift J nebo shift L - nenapíše to vůbec...
Prostě některý klávesy to zdvojuje - někdy to kombinace nebere... stejně se to chová i po restartu notebooku...

Pomůže promačkat klávesy (i ty, kterých se to netýká) a dočasně se to fixne na půl minuty třeba.

Reklamoval jsem notebook - i s tímto problémem - těsně před reklamací se to samo opravilo, takže mi sice uznali reklamaci - ale něčeho jiného - vyměnili základní desku... 2 měsíce po reklamaci (a po konci záruky) se problém opět naplno objevil.

Při použití externí klávesnice k tomuto problému nedochází.

Čili u tohoto textu jsem musel furt mazat zdvojený l, zdvojený/ztrojený j - abych napsal velký J - musím použít caps lock - případně promačkat KLŮOKLŮO a pak J reaguje pár sekund normálně (byť promačkám klávesy kolem něj a ne přímo J). Ví někdo, co problém způsobuje? Stačilo by vyměnit klávesnici notebooku podle vás?

Bohužel nemůžu mazat komentáře, takže pokud někdo napíše třeba "reinstalace notebooku" - komentář bych mazal hned, protože notebook byl reinstalovaný a byla na něm měněná základní deska.

Problém se podle me mě spustí tím, že na něm několikrát zapnu hru, co ho zahřeje do provozní teploty... a pak třeba týden tenhle problém mám.
Pokud bych nějakou středně náročnou hru (typu Fall Guys, co žere hodně paměti) hrál denně, budu mít problém denně.

Ideálně pokud se někdo s tímto setkal. Díky <3

těsně před reklamací se to samo opravilo, takže mi sice uznali reklamaci - ale něčeho jiného - vyměnili základní desku... 2 měsíce po reklamaci (a po konci záruky) se problém opět naplno objevil.

Z tohoto se dá vyčíst, že se klávesnice při reklamaci jevila v pořádku a vzali to pro jistotu na opravu kvůli základní desce. Až po 2 měsících vada klávesnice, takže jiná závada než ta první uznaná. Po konci záruky dál reklamovat vadu výrobku nelze. Kdyby byla v opravě klávesnice, šlo by reklamovat špatně provedenou opravu. Už jsi kontaktoval ten servis, jak se k tomu tam postaví?

Řešil jsem podobný problém asi před 2 měsíci - notebook Lenovo, klávesnice náhodně psala písmeno "Q". Výměna klávesnice pomohla (originál 2400 Kč).

Jen se vyskytly dvě zákeřnosti - myslel jsem, že stará klávesnice půjde použít jako zdroj náhradních dílů - ale každá má jiný mechanismus připevnění kláves, takže nejsou zaměnitelné.
Klávesnice je přichycena pomocí šesti šroubků. U nové klávesnice jeden chyběl. Tak jsem si poradil a šroubek přendal ze staré klávesnice. Asi za dva dny si kolega všimnul, že jde nějak špatně mačkat klávesa TAB. No co myslíte? Jo, byl pod ní ten chybějící šroubek... To se Číňanům trochu nepovedlo. Přitom šroubky jsou zajištěné ségrovkami, aby se právě nemohly dostat někam mimo.