Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nové PC

ahoj, potřeboval bych znát váš názor na tohle PC co jsem se pokusil sestavit na CZC, jaké případné změny bych měl udělat, nejsem žádný zarytý pařan, ale když vyjde nějaká dobrá hra tak si jí koupím, hraju jenom pro zábavu, chtěl bych aby PC vydrželo tak 4 až 5 let

https://www.czc.cz/350201,315341,335638,215407,346799,344484,305094,349154,323155/kody

děkuji

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Budeš mať pribalené vetráky od NZXT. Pozerám že tam bude 2x120mm a podľa toho aké budú ich vymeníš. Ak nebudú rezonovať/hučať čo u pribalených je niekedy častá záležitosť tak môžeš jeden nechať vzadu hore a ten druhý ktorý je našikmo z dolnej časti. Do prednej časti môžeš dokúpiť 2x140mm a hore môžeš dať 2x120mm. Ak ti nezáleží na vzhľade tak sivé NOCTUA redux majú výborný pomer cena/výkon/kvalita. Sú tiché a nerezonujú.

Zdroj pre RTX3070 stačí aj 650W - "...NVIDIA recommends a 650W PSU for the RTX 3070..."

Fakt by som ti odporučil počkať. Zlož si to a potom dokúp vetráky. Tam ide čisto o to či budú tie NZXT použiteľné. Ja osobne nenávidím ten rezonujúci zvuk nekvalitných vetrákov a výrobcovia majú rôzne prakticky na štýl že vyrábajú vetráky aj skrinky a keď majú nejaké horšie ktoré majú nejakú vadu tak ich hodia "zadarmo" ku skrinke. Robia to podradný výrobcovia ale kto vie či aj NZXT neušetrí...Aby si potom zbytočne nekupoval navyše niečo čo nepotrebuješ alebo opačne že teraz kúpiš a potom zistíš že musíš znova objednávať jeden vetrák lebo ten pribalený hučí jak turbína. Máš na výber Arctic ak chceš ušetriť. Už som ich montoval a sú fajn, lacné a funkčné. Samozrejme je to lacný vetrák čiže sú trocha v tomto horšie. Potom tam máš BeQuiet tie som nikdy nemontoval ale sú vraj tiché ale zase nemajú vysoké RPM čo sa občas hodí. To by bolo aj divné žeby boli hlučné od značky takéhoto názvu :-D Na záver máš Noctua. Tie sú obecne brané ako TOP. Voľba sračkovej hnedej má paradoxne úspech. Ja by som takéto niečo do PC nechcel. Svet plný farieb a oni zvolia toto... Majú aj CHROMAX, nekúp to za tú cenu. Alebo industrial ak by si chcel doma letecký deň. Vždy som bral redux sériu ako za najrozumenšiu. Síce trocha lacno vyzerajúca vyblednutá sivá farba ale sú to dobré vetráky. Dokonca aj v pracovnom PC kde bežali takmer nonstop niekoľko rokov a stále boli tiché. Majú dobré parametre min max RPM a síce sú výrobcom označené ako P-čiže tlakové vhodné hlavne k pretlačeniu cez chladič no z mojej skúsenosti dobré aj na airflow. Normálne si ich dáš 2x140mm do prednej časti a máš krásne prúdenie vzduchu. Tie vyslovene A-airflow vetráky berú hlavne ľudia totálne posadnutý tichým PC pre tzv.ULN PC. Jasné že to má niečo do seba ale kašli na takéto extrémy. Noctua tie P-redux vyhotovilo tak aby to bol viac menej univerzál.

Čiže za predpokladu že tie priabalené NZXT budú nevhodné tak potrebuješ 2x140mm a 3x120mm. Veľké dáš dopredu a menšie dáš dozadu a hore. Malo by to tým pádom byť vybalancované. Ten pribalený ktorý ide šikmo z dola ten by som vyhodil preč, zbytočne bude ťahať prach zo spodu PC a 2x140mm nasávanie z prednej strany totálne stačí. Dobré porovnanie máš tu https://noctua.at/en/products/fan máš možnosť voľby pre obe veľkosti či chceš najvyššie RPM a teda aj vyššie minimálne RPM alebo si vezmeš druhé najsilnejšie. Ja by som ti radil tie silnejšie pretože či bude vetrák začínať na 300 alebo 450 RPM to máš v podstate jedno pretože nebudeš počuť ani jedno. Takže tieto: https://noctua.at/en/nf-p14s-redux-1500-pwm a https://noctua.at/en/nf-p12-redux-1700-pwm

no celkově na toto vlákno, od začátku to nebyl nesmysl za 20K, ale celkem reálný PC na hraní, po vyladění nějakých komponent už to beru jako dobrou sestavu v poměru cena/výkon/kvalita zpracování. Toť vše. :) Já měl jen radost, že to není zase nějaké vlákno, které bude mít 100 odpovědí a k ničemu se stejně nedohrabeme... :)))