Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pád systému win 7

Zdar ,včera okolo 20,40hod.večer mi padol systém s nábehom modrej obrazovky z odpočítavaním.Robil som s photoshopom a následne koniec.Chcem sa spýtať vás skúsenejších čo môžem mať za problém .Nikdy pred tým sa niečo také nestalo mám win 7 64 bit. V denníku záznamov na ten čas je toho viac ,takže neviem čoho sa držať.Jedna z informácii je aj táto: Nasledujúce ovládače pre spustenie zavedenia alebo spustenie systému zlyhali pri načítaní:
ESProtectionDriver

ďalšia: Spustenie služby NEWDRIVER zlyhalo kvôli nasledujúcej chybe:
Systém nemôže nájsť zadaný súbor

je toho viac všetko v sekundových intervaloch,dík za rady

asi chyba ram. spustil jsi memtest, nebo co přesně za test?
photoshop taky může mít své dny, těžko říct.
ale jedna chyba ještě nemusí znamenat skutečnou (opakovatelnou) závadu.
máš dost ram?
kontrola souborového systému (disku, vlastnosti c:) proběhla?
výsledek z crystaldiskinfo nevidím, nebo jiný výpis smart.

W7 už takmer 3 roky "ukončený" čiže používaš ale nemal by si používať. Neviem či v tvojom prípade prvý problém ale určite budú pribúdať ďalšie. Jediné riešenie je prechod na novší W10/W11 alebo Linux. Neber to v zlom ale je to jediná rozumná cesta.

Tím to ale nebude. Já jedu na Win 7 pořád a nemám žádný problém. Pravda, mám ale už hodně starou sestavu, ale pořád mně stačí. Navíc občas Microsoft vydá ještě nějaké bezpečnostní aktualizace a co vím, tak úplná podpora by měla končit včetně kritických záplat až v příštím roce. Každopádně je to škoda, byl to spolu s XP asi nejlepší systém...
Pak ta sestava půjde do důchodu a nejspíš tam dám Linux a nechám ji nějak dožít, vydržela dost a všechno jednou končí :-)

byl to spolu s XP

To je asi věc názoru, je fakt, že po vistovém šoku to bylo něco použitelného. Přitom se od těch vist zase tolik nelišil. Notebook s Vistama jsem vloni poslal do důchodu (po 12 letech byl totálně mechanicky odrovnaný, ale zaparkovaný na stole v doku a podepřený knihami ještě funguje), ale jinak si na ně tay nemůžu stěžovat. jistě že internet tam už dávno nefunguje (už snad ani ten jídelíček a pracovní email, to byly poslední dvě věci, které se daly ve starém prohlížeči prohlížet), na to mám bootovací SD s mintem. Ale jinak tam všechno ostatní funguje, teda to, co fungovalo, vývoj se posunul dále.
Oni i ty XP přišli po miléniích (to byl zoufalý pokus na konci tisíciletí upravit windows 95), jako facelift dvoulitrů. Tak schválně jaká bude další oblíbená verze, desítky pomalu odcházejí (měla to být na věčné časy poslední verze a máme najednou jedenáctky), tak jestli dvanáctky nebo třináctky.

Taky jedu na různých počítačích s 2000, XP, 7 (plus ty visty, i když tam teď běží hlavně mint) prostě podle toho, co vyžaduje příslušný sw a hw. Tam, kde neni takový požadavek mám linux, jak jej léta používám, tak mi přijde lepší. Ale zase je to na dlouhé diskuze, které nebudou mít jednoznačný závěr (třeba shánět (malou) tiskárnu nebo skener je trochu složitější, výrobci hw prostě linux ignorují).
Ono neni úplně levné kupovat nový sw, pokud to vůbec lze (ten, co máme na těch 2000 má už asi 10 let po konci podpory, ten, co máme na XP ji ještě pár let mít bude, ale update by přišel na nějaké statisíce, čili se usoudilo, že se koupí celý nový systém za milion (v cenách roku 2021) a je zase na minimálně 10 let vystaráno).

Všetko otestuj a len odkladáš a obchádzaš... Pozrel som teraz rok kedy W7 prišiel a je to 2009 s ukončením podpory 2020. Takže vyše 10 rokov starý systém s ukončenou podporou. Bol to výborný systém, to mu niekto neberie ale je už skoro rok 2023. Jeho predchodca XPčko ani nasledovník Vista neboli tak populárne pretože W7 bol výborný systém ale nič netrvá večne a treba ísť s dobou. Nebuď fanatik a prejdi ďalej.

Na tie šmíracké systémy nikdy neprejdem,ktoré nedovolia zakázať ,alebo regulovať aktualizácie a likvidujú počítače.Mám win 7 už 6 rokov a absolutne ,bez problémov a kvôli jednej chybe po rokoch určite neprejdem na nový OS ,leda tak do budúcna na linux.

Tak ostaň v jaskyni :-D

To si myslíš že MS začal špehovať od W8 a novších? Nebuď naivný. Robia to takmer od začiatku a ty, ja a každý ďalší kto ich systém s uzatvoreným kódom používa, nikto nie je výnimka. Informácie majú hodnotu tak rozmýšľaj. V tomto ohľade v tých systémoch nie je rozdiel len čisto vnímanie ľudí tak ako si to napísal. Ak chceš to čo píšeš tak Linux. Lenže máš tam podporu pre všetok pracovný SW? Mnoho ľudí teda nemá na výber. Zmier sa s tým že budeš denne špehovaný. Veď aj pri inštalácii to tam majú jasne napísané či chceš odosielať čiastočne alebo úplne dáta. Google nepoužívaš, sociálne siete tiež nie a mobil máš tlačidlový? Typujem že nie ale že ťa bude W10 špehovať viac ako W7, neblázni...

Mimochodom aktualizácie W10 sa dajú vypnúť. Síce som to nikdy pre seba nevyužil ale existuje napríklad "Windows Update Blocker" a mnoho ďalších podobných kurvítiek. Komu dnes ešte vadí WU? Snáď už len vlastníkom PC ktoré bežia na HDD pre systém. To s likvidovaním PC som nepochopil. Ako môže systém likvidovať PC? Toto možno platilo ešte u XPčka ak myslíš zahltenie a obecne nejaké chyby. Nové systémy za predpokladu normálneho zdravého využitia musia vydržať.

Robil som s photoshopom a následne koniec.

komp mám asi 6 rokov, prvý krát sa to stalo

Pokud to bylo jenom jednou a neopakuje se to, tak tomu nemusíš věnovat tolik pozornosti.
On se mohl třeba jenom kousnout ten Photoshop. Problém nemusí být přímo v operačním systému.