Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení sestavy - opět..

Je to obehraná písnička a bylo to tu mockrát, ale..
Kamarád, několik let fungující na obstarožním počítači postaveném na desce Asus A7V600 (Athlon 2000+, FX 5600, 128MB DDR), se rozhodl, že si pořídí konečně internet (spíš ho k tomu dotlačila manželka). Když jsem mu zprovozňoval síťovou kartu (povolením v Biosu..), došlo i na komentář jeho nelegálních XP a jakés takés osvěty stran bezpečného používání netu.
Takže to skončilo na tom, že by nakonec nebylo od věci nové železo i s legálními XP.
Nepředpokládám, že by na tom nějak extra pařili hry, ale nemůžu to do budoucna vyloučit, proto nechávám možnost přidání GK v budoucnu. Takže jsem se mu pokusil navrhnout co nejlevnější, ale relativně použitelný počítač, kde by nebyly nějaké velké problémy s případným rozšířením.
Deska Asus M3A-H
Procesor Athlon 64 X2 5400
Paměti A-Data, 2048MB, 800MHz
HDD Samsung SpinPoint F1 500GB
Case Cooler Master Elite 331
Zdroj Fortron 450W
DVD LG SM H55N
plus tedy XP, nebo Vista Home OEM

Desku jsem bral s ohledem na přítomnost integrované grafiky. S tou by to mělo běhat.
Cenový strop nemám, když mu řeknu, že to bude stát 10K, tak řekne hmmm.., když 20K, tak řekne hmm hmm.. prostě těžká dohoda.
Tak jestli se mi k tomu prosím můžete někdo vyjádřit a prosím moc tu cenu nenavyšovat. :-)

Jsi si vedom toho, ze deska nema firewire? Pouziva-li kamos kameru /ci ext. HDD/ s timto rozhranim (nebo hodla zakoupit), asi by moc velkou radost nemel.

PS: Netusim, proc na IEE1394 Asusove serou (na vetsine desek). Zadrbat si zbytecne PCI pozici FW radicem mi nepripada vtipne.