Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nacenění PC

Ahoj všem,
uvažoval jsem že bych prodal svůj PC, ale nevím jakou cenu bych měl nabídnout.

Komponenty:
ASUS prime B560-plus
i5 10400f
32gb ram 3200mhz
NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
HDD 1TB, SSD 128GB

Jestli má někdo nějaké otázky, tak na ně¨klidně odpovím. Za každou radu díky :)

říkat tomu "herní pc" snad ani nejde. to je spíš zbytečně žravá kancelářská sestava.
+ ramka pro nadšené programátory a uživatele virtuálek, které zas omezují nesmyslné staré disky.
- vyhodit tu skoro bezcennou grafiku taky nejde, protože procesor nemá vlastní.
- ty disky jsou na vyhození oba.
- ještě řekni, že to má hnusnou tower skříň, tak ti navrhnu tisícovku jako za zbytečný odpad. no dobrá, má to i základní desku, tak max 3t.
+ s rozumnou skříní by to mohlo mít lepší cenu.

nedokážu si představit cílovku, kdo by něco takového chtěl, bez obměny poloviny střev.

MB/CPU/RAM/GPU spolu 200€ - aj keď si prejdeš pôvodné ceny a aktuálne bazárové ceny tak sa dostaneš zhruba na tieto hodnoty. Záleží aj od výrobcu GPU/RAM. Čo sa týka úložísk tam záleží dosť od stavu ale bude to zanedbateľná hodnota a k tomu je tiež už pomerne náročné niečo takéto predať. Nenapísal si aký zdroj a skrinka čiže ťažko hodnotiť hodnotu celku.

Môžeš začať s predajom na cene niekde 250€/6000kč. Ak bude niekto chcieť obyčajný PC tak to môže byť celkom fajn. Vždy záleží od ponuky/dopytu ale ja by som to odhadoval nejako takto. Ak to chceš predať rýchlejšie daj tam 200€. V januári to bude mať podľa mňa skokovo nižšiu hodnotu čiže dosť sa ti oplatí nájsť niekoho ešte do konca roka. Inak tá kapacita RAM riadny overkill ale ber to ako plus pretože ak natrafíš na laika a pozrie že 32GB RAM tak ver tomu že ho to zaujme. Vyššie čísla v názve u takých ľudí vyhrávajú :-)

Tak deska,CPU a ram se prodává tak bych počítal 75procent aktuální ceny.
1060 3gb tak za 2500, zdroj s bednou litr pokud je to obvyklý low číst. A ty dva disky taky dohromady litr.
Takže zhruba z hlavy 8500 vyvolání cena