Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba instalace Windows XP na starší PC

Zdravím. Chtěl jsem dát do provozu starší PC s windowsem XP. Stáhl jsem si soubory které jsem si vypálil na CD (.iso). V BIOSu jsem si nastavil primár bootu na CD. Pokaždé se instalace spustí. Ale v druhem kroku, viz foto. se instalace nehne. Mám.dva HDD disky, oba jsou formátované. Nevíte někdo co s tím?

Změna předmětu, původně: Chyba instalace windowsu (Kurt)
Změna kategorie, původně: Software (Kurt)

https://memtest.org/ - tento nástroj je free. má v názvu "+", ne každý umí číst.
vpravo je instalátor na flashku nebo download .iso - co má 230gb??

já jsem pochopil, že na starém pc neznámého hw byly xp a z fotky instalátoru se tam cpe win7.
právě kvůli stáří a možné hw nedostatečnosti a taky kvůli možnosti vadného hw (když instalačka w7 nepokračuje) mě zajímal ten memtest.
a taky upřesnit velikost ramky, ale jsem zvyklý, že tazatelé odpovídají jen na co chcou.

další zajímavý test by byl stav disku (crystaldiskinfo), kontrola současného souborového systému - obojí vyžaduje nějaký funkční systém, který se na tom krámu teď nedá očekávat.
šlo by to zjistit z bootovacího nástroje hirens64 (asi 1gb), ale když někdo neumí vyrobit malou flashku s memtest86+, nemá cenu jít do větších akcí.

jako bonus jedno doporučení: ten starý křáp win-xp je nejspíš na vyhození. doporučuju si zjistit typ typ procesoru a vyhledat benchmark. a pak ať to má nejméně 4gb ram (sociální případ, lépe 8gb pro mormální použití)
ale hlavně - win7 z klasického mechanického disku, na ještě starém pomalém hw - to se nedá. to je pro trpělivé důchodce, co mají celý den čas.
řešení: pro win7 koupit normální ssd sata disk, třeba 500gb, osvědčený mx500.

Správně. :-)
A já teď vůbec netuším, zda instalujete XP nebo 7. Každopádně v tomhle kroku má začít kopírování z instalačního media na HDD. Pokud nezačne (fakt počkejte třeba 30 minut), pak je tedy buď chyba na tom instalačním mediu, nebo (pravděpodobněji) na tom HDD v počítači.

Instaluji WIN7 na původní WIN XP. Mám dva disky oba formátovaný. Myslel jsem, že by to mohlo být tím, že jeden je špatný, ale když to nejde ani na jeden, tak zkusim flashku a jiný soubor.

Disky mi to normálně načte a dá na výběr, na který to chci.

Co si pamatuju, tak instalace windows vista i windows 7 bývala naprosto bez problémů a hlavně rychlá. Narozdíl od XP, které se instalovaly celou věčnost. U sedmiček odpadá i ten potenciální problém s SATA (sedmičky jej už znají). Ale z dotazu na mě dělalo dojem, že se snažíte instalovat XP.

Nevím jestli to windows mají, spíš asi ne, instalátor linuxu měl jako jednu z voleb kontrolu instalačního média, pokud ta neproběhne v pořádku, nemá smysl to ani zkoušet a rovnou vypalovat jiné (pokud lze vyloučit chybu mechaniky a ještě je dobré zkontrolovat stažený soubor (k linuxu bývají kontrolní součty v několika formátech)). Taky je možné, že ten soubor iso je stažený špatně, kontroloval jste ho? Ale pokud by se tak stalo, instalátor by se zarazil na chybě souboru xyz.

Sedmičky potřebujou aspoň giga paměti, přičemž daleko víc je výhodou (verze home umí max 8 giga).

Jak už jsem psal jinde, tipoval bych buď chybu disku DVD (sedmičky snad nebyly na CD, ale to je celkem jedno, placka jako placka) nebo chybu toho staženého souboru. Chtělo by se mi napsat, že mickosoft snad poskytuje nějaký hash, ale když jsem od nich naposledy stahoval, tak kontrola měla spočívat v tom, že soubor má přesně danou velikost (v návodu jak to zkontrolovat byl i printscreen vlastností souboru se zakroužkovaným číslem, prostě návod vyloženě pro blbečky a na nic, protože neodhalí chybu v datech, ale jen neúplně stažený soubor). Ještě by se dalo hledat, jestli nějaké nastavení biosu neni špatně, ale při default nastavení by neměl být problém.