Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nechce vymazať video

Dobrý deň,

stiahla som si z uloz.to film a teraz nejde vymazať. Neviem, či sa nejako chybne stiahol, ale ukazuje mi, že má trvanie 1:55 hod. ale v skutočnosti prehrá 1:30 hod a ten zvyšok tam už akoby nie je. Teraz mi nejde ani vymazať ani nikam presunúť. Jednoducho ked kliknem na delete, tak sa nič nestane. ani ked ho premiestnim do koša, nič sa nedeje. Ked ho chcem presunuť do ineho priečinku otvori mi okno s tým, že sa to pripravuje, ale po celý čas je tam iba 0% a nič sa neprenesie.

Viete mi prosím poradiť čo teraz s tým?

Ďakujem

Mám Windows 10 a čo sa týka tej kontroly, tak sa nenašla žiadna chyba.

Skúsim keď tak teda ten núdzový režim lebo nič mi s tým nejde urobiť. Ale film fungoval normálne, dal sa pozerať v pohode až potom teda koniec chýbal a nešiel potom vymazať.

máš ho na ploše, že jo?
a používáš tupý průzkumník = tentopočítač, žejo?

1) killnout průzkumník: ctrl+alt+del -> správce úloh -> setřídit podle názvu -> explorer.exe -> del
2) obnovit průzkumník: ctrl+alt+del -> správce úloh -> menu soubor -> spustit -> explorer.exe
3) smazat video: najit kde ho máš, bez spouštění nebo kontroly vlastností ho označit -> shift+del

No - možno sa mýlim (bodaj by!), ale toto je asi vážnejšie. Pokiaľ so súborom nemôžeš prakticky nič robiť, udáva 1:55, ale v skutočnosti len 1:30 - znamená to, že k tomu videu "niekto" pridal i nejakú škodnú, ktorá bráni k akejkoľvek manipulácii so súborom (okrem spustenia = spustenie i toho svinstva v PC) - už len popísané protiopatrenia nasvedčujú, že tá škodná je aj v systémových súboroch.
Pokiaľ sa dá - stiahnuť AdwCleaner, MBAM a v Safe mode spustiť plný sken. Ak ani to nepomôže - použiť nejaký LiveOS a pokúsiť sa to odstrániť. A ak ani toto nepomôže - zostáva potom jedine preinštalovanie OS.

ok, nejde s tím manipulovat.
- buď soubor drží nějaká aplikace, tomu mohlo pomoct killnutí exploreru, ale psal jsem ten postup asi zbytečně
- nebo je poškozený souborový systém na disku, zkusit spustit test disku ve vlastnostech c: a pak to smazat
- nebo se nedokončilo úplné stažení souboru a on možná nemá nastavené správné atributy a přístupová práva. to se dá nejlépe ověřit v normálním správci souborů. v průzkumníku by to mohlo být vidět ve vlastnostech souboru -> zabezpečení, ale home verze windows to možná neumí.

každopádně ten soubor smaže libovolné boot cd s jiným systémem (live linux, hbcd64, ...), jen běžný laik nemívá takovou boot flashku vytvořenou.

Hodíš sem odkaz na ten udávaný zdroj problému? Napíš sem ale aj upozornenie nech to nikto nesťahuje. Môžeš tam otvoriť vlastnosti toho súboru? Čo sa tam píše o type súboru? Je tam niečo ako "MKV Video File (.mkv)" alebo iné? Mne to skôr príde že zdrojom problému je niečo iné a nesprávne sa zdroj identifikoval. Nie som na toto expert ale ešte som nepočul aby sa niekomu infikoval systém cez audio/video súbor. Ak tam máš napríklad avengers.mkv.exe čiže spustiteľný súbor ktorý môže mať aj iné prípony ako exe. V tom prípade je to jasné. Dosť ma to zaujíma ako to je. Či je možné aby AV súbor obsahoval niečo navyše čo sa vie aktivovať spustením v prehrávači alebo priamo po stiahnutí? Viem že MKV je kontajner ktorý má aj textové súbory v sebe čiže možno by to šlo. Sám o sebe sa nespúšťa ale napadlo mi že ak utočník využije dieru v konkrétnom prehrávači ktorý odhaduje že obeť využije a spustí to v prehrávači nejakú cielenú aktivitu... Napríklad VLC vyhadzuje v určitých prípadoch chybu. Ak by to útočník dokázal zneužiť štýlom že to presmeruje a naťahá do systému niečo čo užívateľ nevedomky aktivuje.

OS by mal byť aktualizovaný a taktiež samotný SW. Viem že VLCčko malo predčasom nejaké bežpečnostné diery čiže mi napadlo či nemáš nejakú staršiu verziu VLCčka a na vine nie je vlastne tento *.avi ale samotný prehrávač. Ak máš v systéme SW typu iobit a inú háveď tak to môže byť tiež príčina. Obecne akýkoľvek warez je nebezpečný a síce ako som písal audio/video súbor je menšie riziko ale ľudia sú vynaliezaví a je nás už 8mld. Možno sa našiel jeden a teraz máš problém. Ten súbor na uložto vyzerá fakt neškodne a navyše vidím že komentáre to spomínajú že je tam problém s časovým úsekom filmu, tiež pozerám že minimálne 6 rokov staré čiže ak by tam bolo niečo tak myslím že už by to nebola ani hrozba po tých rokoch. Vieš čo skús stiahnuť iný *.avi súbor z uložto či bude robiť to isté a teda že nebude možnosť vymazať/presúvať. Skontroloval by som na tvojom mieste aj samotné úložisko cez CrystalDiskMark, skontroloval integritu súborov OS ak nič z toho nezaberie tak čistý reinštall OS.

Má ale problém s vymazaním tohto súboru. Akokoľvek poškodený avi/mkv/mp4 skrátka akýkoľvek audio/video alebo aj textový súbor sa musí dať odstrániť. Jedine že je používaný nejakým programom v rámci aktívneho procesu sa odstrániť nedá a vypíše to aj okno že sa to používa a v akom programe. Neviem či jej to vyhadzuje toto upozornenie. Sú len 2 možnosti. Buď to čo píšem v predošlej vete alebo je systém niečím nabúraný a zdrojom vlastne ani nemusí byť tento konkrétny súbor.