Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyfotit vlastní foťák

Prosím o radu, kolega mě požádal, abych mu vyfotil svůj foťák, který si chce také koupit, ale chce si ho prohlédnout. A mě napadlo, může fotoaparát vyfotit nějak sám sebe? Po několika neúspěšných pokusech se obracím na zdejší odborníky o radu.

:-D nechtej po me abych 2 roky trénoval, abych Tě tu mohl "utrit". Staci, ze jsem stezujicimu Mifovi na rychlost poradny rekl, ze si za tu minutu a pul, co se mu nacita stranka ma dat 60 kliku. Jeste par dni a ten thread oznacim jako done :-D.. skoro po roce pilného tréningu 8-)

Jako každé zařízení, co mi prošlo pod rukama ... "jednou jsem se ho rozhodl rozebrat a propátrat zevnitř a už nesložil.." (tohle složil ale nějak se netočí, také se točí hůře po mém pokusu s mikrovlnkou a mrazakám, jenž měli za ukol ovlivnit křemíkový krystal (jako to dělal MacGyver) vnitřních hodin a pomoc mi k rekordu 8-) )

Ano, je to vyřešeno, děkuji panu MaSo a prosím označte tetno dotaz jako vyřešený. Skutečně se to povedlo. Akorát babička nadávala, proč jí beru to velký zrcadlo, ale už jsem jí ho vrátil. Skutečně použití zrcadel je dodnes odůvodněné. V tomto případě asi jediná možnost, ale musí být dvje.

Jak říká dr. Sheldon Cooper z TBBT, podle kvantové fyziky může být jeden předmět současně na dvou místech (něco jako bilokace).

Až budeš tohoto jevu vyžívat při focení, nepoužívej blesk. Mohlo by totiž dojít ke zpoždění. Pro jistotu zapni i efekt eliminace červených očí.

Ještě jenom dotaz pro upřesnění, problém jsme vyřešili, ale slyšel jsem, že existují aparáty, kterým se říká Zrcadlovky, možná mají tento problém už vyřešený, alespoň podle názvu, proč jinak by se tak menovaly. Takže pokud potřebujete vyfotit vlastní fotoaparát, tak použite zrcadlovku.

Ano, zrcadlovky existují.
Existuje také pověra, že smyslem zrcadla, které se těsně před expozicí snímku odklopí je, aby fotograf viděl stejný záběr, který skutečně bude vyfotografován.
Není tomu tak.
Původním důvodem instalace zrcadla bylo fláknout fotografa řádsky do oka, aby se vzpamatoval. Z čehokoli.