Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava - akú desku pre procesor i5-12400F?

Ahojte. Neviem sa rozhodnúť pre dosku pre procesor I5-12400F našiel som si tieto dve a neviem na ktorom by to slapalo viacej+ chcem sa spýtať či bude stačiť 600W zdroj pre zostavu s grafickou Rtx 3060
Dosky:ASUS PRIME B660M-A D4 a MSI PRO B660M-P DDR4

vďaka

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: PC zostava (host)

Kvalitný 600W bude pre tú grafiku stačiť. Spomedzi týchto dvoch dosiek vychádza lepšie ten ASUS. Obe za rovnakú cenu a ASUS tam má toho viac čo ponúknuť. Má lepšiu výbavu či už si pozrieš specs alebo pozrieš na tú dosku. Všimni si ten VGA v zadnej časti MSI dosky a to je už pomaly rok 2023. ASUS by mal mať lepší zvukový výstup. Má taktiež pasívne chladiče. Tá MSI doska je úplne oholená na kosť, je to základ.

ASUS by mal mať lepší zvukový výstup.

To není pravda. Obě desky mají zvukovou část úplně stejnou. Kde jsi přišel na to, že Asus tam má něco lepšího? Naopak MSI přiznává ALC897, Asus raději typ neudává a musel jsem projet nezávislé recenze, abych zjistil, že tam má mít ALC897.

Edit: Co se týká video výstupu, tak obě mají stejný DP konektor, ale HDMI má Asus lepší - umí 4K/60Hz, to deska MSI neumí. Nicméně tazatel má F procesor, takže to nevyužije.

Však projeď recenze té Asus desky. Zajímá tě i, co za součástky Asus skrývá za pasivním chladičem napájecí kaskády. MSI tam chladič nemá a nemá teda co skrývat. Jak je to u této konkrétní desky nevím, ale jsem u levných desek na pozoru, jestli se tam nemůžou skrývat nějaká šidítka. Tím ale rozhodně neříkám, že to tak je, spíš se ze znalosti jiných desek Asus a MSI domnívám, že to bude podobné.

Jedná se o dvě základní desky v ekonomickém provedení, to jest zcela očesané tak, aby mohly být levné. Například integrovaná zvukovka je u obou jen naprostým základem, přesto se jedná o kodek, který na běžných levných bedýnkách bude hrát normálně a běžnému uživateli to zcela dostačuje podobně jako mu dostačují repráčky integrované v televizízh a monitorech.

Tudíž, pokud nemáš žádné specifické nároky, ovbě desky budou ok. Osobně se u těchto levných desek kloním spíš na stranu MSI, přijde mi, že většinou mají malinko lepší poměr ceny a kvality součástek.

Některé 600W zdroje utáhnou i mnohem výkonější grafiky než uvádíš, některé ani tu uvedenou neutáhnou. Pokud chceš konkrétní odpověď, potřebuješ uvést konkrétní zdroj.

Nejedná se o kvalitní zdroj. Teoreticky ale má dost výkonu na tu grafiku a mohl by jsi ho použít. Problémem je životnost toho zdroje. Jestli byl používán v jiné sestavě déle než 3 roky, tak bych ho osobně z preventivních důvodů vyměnil. Pokud je ještě ok, tak by mohl na nouzové použití po nějakou dobu stačit. Je to na tobě.

Odporúčam ti Seasonic alebo Corsair. Určite zober aspoň semi-modulárny alebo ideálne plne modulárny. Corsair má dobrú sériu RMx 2018 som používal niekoľko rokov. Tichý a spoľahlivý zdroj. Teraz zrovna tento týždeň mám v rukách prvý RMx 2021 a taktiež poctivá kvalitka. Samozrejme ťažko súdiť čisto po takto krátkom čase.