Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný monitor do 160€

Ahojte, prosim vas viete mi odporucit nejaky herny monitor do 160€? Bue sa jednat o darcek tak aby som vybral co najlepsie, dakujem

Monitor není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Změna předmětu, původně: Herný monitor (host)

Herný monitor do 160€ a predsa sa jeden našiel https://www.alza.sk/herne-monitory/18853364.htm#f&limit=-1--160&cst=1&cud=0&pg=1&prod=&par17819=120--360&par17417=2.7--26.8&sc=1999.1666259765625 a nie je to TNko! Máš tam VA panel. Ponúkne ti lepší kontrast a horšie farby. 1ms/165hz za tie peniaze to vyzerá podozrivo ale skúsiť môžeš. Čisto z toho čo udávajú to vyzerá dobre. VA panel je vpohode a ja ho dokonca uprednostnujem v rámci monitorov proti "lepšiemu" IPSku. Farby má skutočne trocha horšie ale ty chceš herný monitor. Hráči berú aj TNko a to je totálny odpad. Nemáš tam ale vôbec nastaviteľný stojan. Môžeš dokúpiť nejaký a upevniť za pomoci VESA. Viac zmysel dáva zvýšiť rozpočet. Herný alebo pracovný monitor lacno nekúpiš. Za tieto peniaze sa normálne kupujú obyčajné monitory do kanclu.

tento viewsonic za tie peniaze niece zlá volba,má obvykle dobrý obraz,nízka cena je ovšem kvôli kompromisom,ktoré treba zobrať do úvahy:dp verzia 1.2,hdmi len verzia 1.4,8-bitová hlbka je v realite 6bit+ FRC,momentálne dostupný výlučne v sieti datartu v plnej cene bez zlavy,takže reálne prekračuje požadovaný limit,na alze nedostupný.....doporučujem trošku došetriť,alebo pozrieť napr. msi md241/mp271/mp242 sériu,tie sú momentálne v akciovej vianočnej ponuke za cca 163/169- eur,majú obvykle hdmi ver.2.0,dp ,vesa,pivot,True color 110% sRGB a niektoré aj usb-c /dp alternate mode/ako zdroj obrazu....

Kolik Dell monitorů ti prošlo rukama za poslední 3 roky?

Už jsem ti to tu myslim psal, mně víc než dva tucty, vadných třetina.

Dell nebrat!

iiyama je ok.

Nemám rád obecné rady, protože každá značka má horší a lepší modely monitorů, ale kdybych teda měl obecně přidat druhý tip, tak Philips.

Nicméně nedoporučuj je, protože nám je IT v práci bere a furt se reklamujou. Podobně jsem říkal kámošovi, ať se na Dell vykašle, ale ne Dell je výborná značka, dvakrát ho reklamoval. Prý asi smůla, lidi jsou nepoučitelný, ach jo.
Když si ho koupíš sám, můžeš si pak nafackovat. Když ho někomu doporučíš, tak co potom, budeš chodit kanálama? Raději teda doporučuji na prvním místě obezřetnost. :-)

Jo, extrémní sešup. Kdysi dávno bylo EIZO, NEC a třetí v pořadí Viewsonic, pak přibyl Dell, dneska už neplatí nic z toho.

Nemám rozsáhlou zkušenost s iiyama ani Philipsem, ale v poslední době to lidem doporučuji a iiyamu sám mám a pokaždé spokojenost. Nicméně zásadu už mám jen tu, prvně projet parametry monitoru, potom cenu a když bude ve výhodné ceně jedna z těhlech dvou značek, tak není o čem dál přemýšlet. Jinak se řídím cenou.

iiyamu môžem tiež doporučiť. Síce nemám skúsenosť s veľkým množstvom ale mám pri PC tento https://iiyama.com/gl_en/products/prolite-xb2483hsu-b3/ a som spokojný. Nebol dokonca ani drahý. Nejakých 150€ a už viac ako 5 rokov poctivo slúži. Ako tu viacero ľudí spomenulo hlavný problém je tu rozpočet. Herný monitor do 200€ a herný počítač do 500€, problém je že to je utópia.

Až sa čudujem z toho čo píšeš redmax. To sú tie monitory z tých úplne najlacnejších? Myslím tie od Dellu ktoré spomínaš že sa kazia. Ak je to low-end tak myslím že je jedno kto to vyrobí. Ja to vidím zhruba že dnes treba za obyčajný monitor dať aspoň 200€. Čokoľvek nižšie bude risk. Herný monitor možno aj 2x toľko. Aj tak ma to ale prekvapuje.

Neviem čo s tým ľudia robia. Ja ak zoberiem komplet celú elektroniku ktorú používam tak mám normálne problém niečo napísať. Všetko funguje až je to tak staré alebo rozbité že to treba vymeniť. V počítači sa kazia HDD(ja už nepoužívam do PC), nikdy sa mi nič iné nepokazilo(nerátam že som to ja doje***). Za svoj život som mal zopár pokazených HDD, mením ovládače pretože sa rozbijú nie žeby sa pokazil sám. Potom proste nič, všetko funguje. Monitor som kedysi dávno mal ešte CRTčko a vydržal 15 rokov, stále fungoval keď sa vyhadzoval. Potom som mal už dnešné LCD a tiež 10 rokov a bez problémov. TV to isté, nikdy sa žiadna nepokazila. Jak sa snažím niečo nájsť ale fakt nenájdem nič čo sa pokazilo nekvalitou. Ak už sa niečo našlo tak som to odpálil ja. Teraz napríklad riešim pískajúce cievky v novom zdroji ale ten zdroj funguje, je to vlastne taká kozmetická chyba ktorú by niekto iný ani neriešil. Nevidím vôbec dôvod prečo by ten monitor iiyama ktorý mám nemal fungovať aj ďalších 10 rokov. Potom ho vymením nie z dôvodu že nefunguje ale že zostarne...