Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uprade Lenovo Ideopad 320 - HDD to SSD

Chcel som urobiť uprade notebooku a inštalovať doň 120 GB Disk 2,5 SSD Disk Kingspeed z Alieexpresu. Postupoval som bezproblémovo až kým som nedostal k HDD, a tu nastal problém. Tradične má disk jeden SATA datovy vstup a trocha dlhší Sata napájací vstup. HDD má ale nejaké netradičné konektory, napájací konektor má rovnakú veľkosť ako sata datovy. HDD sa mi nepodarilo vyňať z púzdra, lebo je poistené dvoma päť cípimi skrutkami, jednu som odšrúboval ale druhá je ošuchana. Aj keby sa mi podarilo vyňať HDD a napojiť sata datový, druhý napajací vstup nebude sedieť. HDD má menovku WD 10spzx 1 TB a malo by ísť o klasický SATA 2,5 palca disk. Disk i jeho púzdro je ale o 2 cm kratší ako SSD Kingspeed, vyňal som aj ostarné ssd disky a prirovnal ich k HDD z notebooku. SSD disky majú identické rozmery, a ani jeden z ssd diskov sa nevojde do notebooku. Ja poznám len disky SATA, Pata a M2 ale takýto konektor som ešte nevidel. Naviac na videách, kde upradujú rovnaký notebook Lenovo Ideopad 320 majú všetci klasické HDD zo SATA konektormi. Hľadám aj na internete "Non-traditional hdd connectors". Fotky dodám o chvíľu! Nestretol sa už niekto z niečím takým?

Takže tu sú obrázky, musel som nájsť spôsob ako ich nejako optimalizovať. Keby som prirovnal 2,5 SSD K HDD tak hdd aj z rámčekom sú o dosť menšie ako veľkosť 2,5. Skušal som aj Kingston aj Kingsym oba majú ale rovnakú veľkosť. A disk je o dosť menší. Inač dnes som doplnil v minulom dotaze informacie.

[96273-img-20221218-193031435-1-11zon-jpg]

[96272-img-20221218-193142184-4-11zon-jpg]

[96274-img-20221218-193039222-2-11zon-jpg]

[96275-img-20221218-193044266-3-11zon-jpg]

Na tom klasickém HDD bude našrubována nebo nasazena ještě mechanická redukce. Nic neobyklého u ntb. vyfoť to.

120 GB Disk 2,5 SSD Disk Kingspeed z Alieexpresu

Nechceš k němu výbornou 2TB flešku taky z Aliexpresu ? Pošlu za dvě kila i s poštovným. Měl bys hezkou kolekci.