Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se v dnešní době iPhone 7?

Dobrý den,

aktuálně mám telefon Samsung Galaxy A12, který dosluhuje (má rozbitý displej a oprava nového by stále skoro co nový mobil).
Poohlížím se po novém telefonu max. do 5 tisíc. Na běžné používání a "ucházející" fotky, občas hry.
Mám možnost koupit zcela nový zabalený iphone 7 za 3500 Kč. Kdysi jsem iphone měl, naposledy 11 pro max (dříve 8 plus), ale kvůli financím jsem přešel na android.
IOS mi vyhovuje více než android a teď mám nabídku požízení .iphone 7 za hezkou cenu.

Co myslíte, vyplatí se ještě takhle starý model? Jinak uvažuji o nějakém telefonu redmi note (honor)

Nekupovat, iPhone 7 je dost starý, už nemá podporu. Aktuálně nejstarší podporovaný je 8. Pokud by to měl být iOS a limit je 5000, dají se do té ceny sehnat na bazarech málo používané pěkné kusy SE 2020. To je tělem 8 a ještě ho čeká pár let podpory.
edit: Jinak 3500 za iPhone 7 mi nepřipadá jako hezká nabídka, za tolik jsem prodával zánovní kus před rokem a půl. Že je zabalený je spíš mínus, než plus, Apple už je pěkně dlouho nevyrábí, takže to bude roky zabalená krabička, předem jde čekat, že baterka bude na výměnu.

Díky moc za reakce. Právě jsem se dnes informoval v pobočce, zatím jen po telefonu na mobil pohotovost a také u alzy a oba mi sdělili, že je tento model ještě v pořádku. Sice starší, ale podpora ještě pár let by být měla a pro mé účely by měl stačit.

Mám totiž nabídku od jedné paní úplně nového telefonu za 3500 Kč. Je ještě zabalený, paní mi poslala i fotky, sériové číslo, vše a nebyl nikdy aktivovaný.
Nezdá se mi ale cena když použitý jde sehnat od 3500 kč více a tento je nový úplně. V čem může být háček? Prý se jedná o telefon z pohledávky z již ukončeného eshopu, tak nevím.
S paní jsem i volal, osobní předání není problém a telefon můžu na místě vyzkoušet.

Nevíte v čem může být háček?

Ano, vím. Taky jsem se na podobné články koukal. Zas když paní nemá problém s vyzkoušením na místě...nevím co si o tom myslet. Ale prý ho můžu otevřít až po zaplacení - kdybych si to náhodou rozmyslel tak prý rozbalený pro ni ztrácí hodnotu.

Takže myslíte, že baterka bude problém? V krajním případě výměna baterky je cca za tisíc u tohoto modelu, takže to by až takový problém nebyl když je to nový kus, ale i tak. Obávám se že ta možnost vyzkoušení ani možná nebude kvůli nenabití.
Na druhou stranu má paní na bazaru dobré recenze, tak nevím

Díky. I tak do něj půjdu. V krajním případě co jsem koukal baterku jde vyměnit cca za tisíc.
Jediný čeho se obávám aby to nebyl fake zabalený v originální krabičce...i když podle obrázků resp. krabičky a po ověření výrobního čísla je to fakt skutečný výrobní číslo pro iphone 7 a nikdy neaktivovaný.

Vlastní volba, názor jsem psal. Za 3500 je to hodně, hodně drahý, že je zabalený v krabičce od nového je obrovské mínus, ne plus, protože už je Apple roky nevyrábí, takže to nebude půl roku stará skladovka, ale 4 roky stará skladovka. Výměna baterky není krajní případ, ale prakticky jistota a za 4500 už je běžně SE 2020, o 4 roky novější telefon.