Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr SSD do staršího PC

Ahoj, prosím o rady s výběrem SSD, 2,5", 512 GB a vysvětlení problematiky parametrů. Mám to do staršího desktop Lenovo PC. Takže náhrada za HDD 3,5". Co všechno budu potřebovat pro přechod z 3,5" na 2,5"? Kabely zůstanou stejné?
Zatím jsem s ohledem na omezené peníze vybrala dva SSD a nevím který z nich vzít. Na C: disku budu mít operační systém Windows 10, na D: budou data, na E: zálohy operačního systému (i z dalších dvou PC). Zálohy ukládám mezi různými disky pro případ, že by některý odešel. Děkuji.

Verbatim Vi550 S3 512GB, SATA, 49352
https://pevne-disky.heureka.cz/verbatim-vi550-s3-512gb-sata-49352/#prehled/?sort-filter=price_asc
cena 800 Kč

Apacer AS350 512GB, 2,5", SATAIII, 95.DB2E0.P100C
https://pevne-disky.heureka.cz/apacer-as350-512gb-2_5-sataiii-95-db2e0-p100c/#prehled/?sort-filter=price_asc
cena 1000 Kč

Děkuji oběma. Co udává velkou rozdílnost TBW? Všimla jsem si rozdílu záruk 3 a 5 let. Disk bude skoro celý zaplněný. Dost poslouchám hudbu, tak jí mám hodně. Nebudu mít časté přesuny velkých objemů dat. PC běží 8 h. denně. Přístup na internet, do pošty, weby. Žádné velké zatížní PC. Je to asi na úrovni kancelářského PC.

a) SSD by nemělo být skoro zaplněné (max. 1/3 až 1/2).
b) muzika nepatří na SSD, pokud jsou tam i HDD (nicméně 20-30 GB nehraje roli).
c) na systém + programy stačí 128, 256 je rezerva, která přidá TBW a 512 je vpodstatě zbytečné.
d) o hrách nebyla řeč.

Beru to zodpovědně. Nechci ztratit data, i když zálohy mám. Nerada bych řešila, že umřel brzy po záruce.
Zvažuju si připlatit. Může být Samsung 870 QVO 1TB, MZ-77Q1T0BW? Teď stojí 2000 Kč. Asi si raději připlatím za vyšší kapacitu a kvalitu. Prosím o vysvětlení rozdílnosti TBW oproti kapacitě. Nechápu to.
https://pevne-disky.heureka.cz/samsung-870-qvo-1tb-mz-77q1t0bw/#prehled/?sort-filter=price_asc
Ty Samsung EVO jsou horší v čem?

Bylo by dobré přestat vymýšlet blbosti a dát na rady tady.

SSD Samsung 870 QVO 1TB je dražší, protože je o polovinu větší, přitom ale je také o polovinu horší. Je to QLC disk, to nechceš, věř mi. Ty sháníš TLC disk. Nejlepší TLC jsme ti tu už napsali.

Pokud si chceš připlatit za super kvalitu, tak musíš buď SLC nebo MLC disk. Na CZC je nemají dostupné, ale aspoň abys chápala kontext, tak se podívej na cenu!!!

https://www.czc.cz/transcend-ssd370s-2-5-512gb/170764/produkt