Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafiky pro zobrazení extérního displeje.

Dobrý den,

Na laptopu s dvěma grafika (integrovaná INTEL a dedikovaná NVIDIA) si můžu vybrat použití této grafiky pro konkrétní aplikace. Avšak, to se týká pouze displeje samotného laptopu nikoliv extérního. Tam nastavení samotných aplikací nemá vliv, lze pouze natvrdo nastavit konkrétní grafiku. Takže, pokud chci pro hry používat NVIDIA, ale pro kancelářský software pouze INTEL, musím to vždy ručně přepnout.

Z toho, co jsem našel, to u displeje přes HDMI očividně nelze změnit. Ale, mám možnost připojit displej přes USB-C. Jenže, potřebuji redukci. Ta není drahá, ale má cenu ji vůbec kupovat? Pomůže to nebo to nebude mít vliv?

Prosím o radu,

Děkuji

potřebuji redukci

To znamená, že displej nebo notebook nemá možnost připojení přes USB-C? Tím pádem jsem přesvědčen, že to nepůjde.

Jestliže ta funkce není integrovaná na tom vstupu nebo výstupu, který bude použit pro redukci, nemůže to fungovat.

To znamená, že displej nebo notebook nemá možnost připojení přes USB-C?

Ne, to znamená, že mám pouze kabel HDMI -> HDMI. Abych mohl připojit displej přes USB-C, musím mít buď redukci a nebo přímo kabel USB-C -> HDMI. Obojí se dá koupit (asi bych zvolil ten kabel, ta krabičková redukce jenom zbytečně zavazí). Ale, právě proto se ptám, jestli to vůbec má smysl? Jestli je nějaký rozdíl mezi tím, když připojím displej přes HDMI nebo USB-C?

Přiznávám, že praktickou zkušenost nemám. Vycházím z tvého poznatku:

u displeje přes HDMI očividně nelze změnit

A napsal jsem omylem "nebo" místo "a". Takže oprava: nevěřím, že pokud nemáš možnost to připojit přes USB-C, že to bude fungovat. Jestli je tam redukce HDMI - USB-C nebo kabel HDMI - USB-C je irelevantní.

Vyzývám tě teda k opatrnosti a nekupuj nic, dokud nebudeš mít potvrzeno buď od výrobce notebooku nebo od někoho s praktickou zkušeností, že to lze.