Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena jasu na ext. monitore

Pripojeny ext. monitor k ntb (win10) cez HDMI ako rozsirenie plochy. Existuje nejaka moznost nastavit jas tohto monitora priamo z ntb ? Zatial mozem iba manualne volbou menu a prepinania v nom na tomto monitore.
Zmena jasu z klavesnice ntb reaguje len na displej ntb. Existuje nejake riesenie? Ci uz soft, alebo zmenou vstupu? ntb mozem pouzit iba hdmi, monitor ma VGA, dosplay port, hdmi - musela by sa pouzit redukcia z hdmi na prislusne vstupy.

místo monitoru si kup telku 32-50", v ceně bude dálkové ovládání.
nebo si postav monitor do normálních světelných podmínek, kde nemusíš celý rok řešit jas. žaluzie dokážou zázraky.
monitory často umí nadbytečné efekty s gamou, jasem obrazu a jejich dynamickými změnami. skrývají to za různé game/theatre/movie režimy - je to spíš jen pro zlost a doporučuju vypnout.

možná existuje appka tajného výrobce tvého tajného typu monitoru, která by se chovala podobně jako osd menu

Přesně jak píše. Doplním, že velmi pravděpodobně, kdyby appka existovala, nebude fungovat při použití redukce. Takže zjisti si, jestli ten monitor na to má aplikaci a pokud ano, jestli běhá na HDMI. Výrobce monitoru to pravděpodobně bude mít v manuálu uvedené nebo fungovat bude. Pokud na to aplikaci nemá, musíš to nastavovat v OSD monitoru.