Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazení velikostí složek v Total Commanderu

Ahoj, kde můžu v Total Commanderu nastavit u složek zobrazení velikostí? Nemůžu to nikde najít. Proč se tam zobrazuje text DIR? Vždyť je na první pohled vidět, že složky jsou v hranatých závorkách. Pak mě ještě zajímá, jestli jde nějak zakázat zobrazení hranatých závorek. Bylo by to pro mě vizuálně přívětivější. Vlasně nechápu smysl těch závorek. Složky přece nemají přípony. Uvažuju správně? Prosím vás o vysvětlení jak to nastavit. Děkuji. Katka

Jestli to jde nastavit tak, aby se to zobrazovalo rovnou, nevim. Nedělá se to, protože by pak start TC a každá změna trvala dlouho, když by se to muselo znovu a znovu počítat.

Když chci vidět velikost složek, tak zmáčknu klávesovou kombinaci SHIFT+ALT+ENTER, po které to chvíli počítá a pak se velikosti složek v panelu ukážou. Pokud tam zůstane to [DIR], tak to znamená, že je složka prázdná.

---
Jinak, kdybych se měl vyjádřit k diskuzi zde, tak tady je Total Commander, tady nic, potom taky dlouho nic a potom je někde hodně v dáli Altap Salamander. :-) (Je to o preferencích, já bych TC rozhodně nevyměnil.)

No jo, je to o zvyku. Oba programy mají hodně možností v nastavení. Já Salamander používám už hodně dlouhou dobu a neměnil bych. Na obou programech je ale fajn, že je to stará dobrá klasika a jsou tam dva panely, což mně přijde přehlednější a víc praktické. Navíc Salamander verze 4.0 je zdarma. Ale je to každého věc. Ne všem vyhovuje to stejné.
Nesnesl bych třeba klasického průzkumníka ve Win, to by pro mě bylo peklo :-)

Ok, tím, že to je teď freeware, to samozřejmě dává větší smysl. Nemáš nějaké info, co vedlo firmu Fine k tomu, že po převzetí Altapu, uvolnili program jako freeware?

Já mám TC koupený už dávno, ale třeba v práci jsem si zvykl používat open-source Double Commander, protože tam neni ochota koupit TC. Pro některé kolegy je ale jeho používání poněkud těžkopádné, takže třeba někdy ten Salamander vyzkouším, když to dali zdarma pro jakékoli užití.

Bohužel info k tomu nemám a popravdě, ani tento krok proč je zdarma moc nechápu, protože je to výborný souborový manažer. Dříve jsem používal Total Commander, potom Altap 1.52 a teď už roky Altap 4.0. Jsem odkojený na staré dobré M602 a zvyklý používat dva panely :-)
Určitě ho vyzkoušej. Myslím, že budeš spokojený a třeba u něj už zůstaneš.

XTree byl super souborový manažer, logický a chytrý. Někde v archívu bych ho ještě vydojil. S nostalgii na něho vzpomínám. Naštěstí mi zbyl v Linuxu starý dobrý Norton, v podobě MidNight commandera, to je denní pomocník v Linuxu. Ještě bych vzpomenul PCTools, také měly bezvadný souborový manažer. Ale rychlostí XTree snad nic nepřekonalo.

BTW Dolphin nebo Nautilus ukazují vždy (podle nastavení) hned po startu délky, avšak nejsou hned, postupně naskakují, jak to programy zjišťují.

//Edit: To jste udělali ty reklamy sakra agresivní, horší jak u Blesku nebo iDnes. Nojo, má si každý koupit placenou verzi a ta agresivita reklam lidi donutí. Akorát mne sere, že místo aby se mi otevřel post na samostatném tabu, tak se tam nasere reklama a zcela se ignoruje nový tab. Ale je to krok správným směrem k placené Poradně.

FAR manager mám nainstalovaný spolu s Total Commanderem. Na většinu věcí používam TC, ale občas užiju i jedinečných funkcí FAR. Nicméně faktem je, že když ukážeš FAR manager lajkovi, tak se lekne a odmítne s PC nadále pracovat, tudíž to nedělám a raději jsem v práci kolegy naučil s Double Commanderem. ;-)