Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání internetu, kabel

Zdravím,

potýkám se s problémem, kdy na druhém PC, které je připojeno kabelem na stejný router jako hlavní PC, občas vypadne internet. Nezobrazí se žádná hláška o nedostupnosti internetu ani se nezmění ikona připojení, jen internet je na 15-20 sekund nedostupný. Většinou se to děje, když chci načíst nějakou novou stránku, jako youtube, vyhledávání na goolge nebo idnes, a nebo když zapnu nějakou aplikaci, která potřebuje také připojení k internetu. Aktualizace jsou všechny nainstalovány, stejně jako update driverů.

Nepotkal se někdo s takovým problémem?

Díky

Skús navzájom vymeniť ethernet kábel. Ak sa problém presunie na hlavný PC tak je problém ten kábel. Môže byť prelomený alebo nejako inak poškodený čo sa u týchto káblov občas stáva. Zaberie to zopár minút tak skús, nič za to nedáš...

Ak to nezaberie a si trocha zdatnejší okolo týchto vecí tak môžeš dosť rýchlo vylúčiť veľa zdrojov problému ak si spravíš bootovaciu flešku s live distrom nejakého linuxu, spustíš tam prehliadač a budeš testovať či internet normálne funguje. Ak áno tak problém bude niekde v OS Windows.

Tak čo skúsiš ten linux na test? Chce to trocha viac snahy ale takto dokonale budeš schopný odstrániť z rovnice Windows a dokonale potom zistíš či je problém práve v ňom. Keďže ti reinstall nepomohol... Napríklad https://linuxmint.com/ + https://rufus.ie/sk/ len čisto bez inštalácie spustíš a vyskúšaš prehliadač. Všetko tam už bude funkčné a pripravené. Nemusíš inštalovať ten OS, stačí nabootovať. Inak neviem teraz z hlavy ktoré linuxy majú už zo základu funkčný internet ale ak si dobre pamätám tak mint to vie. Každopádne nejaký z nich to vedieť bude tak nájdi ten správny.

Ak do toho nechceš ísť tak skús rôzne prehliadače v tom Windowse. Chyba sa tam prejavuje všade? Na začiatok v systéme máš edge, explorer, potom skús chrome/firefox/opera...