Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám datovou SIM kartu 1GB na rok

Dobrý den,

hledám datovou SIM kartu s předplaceným balíčkem data o velikosti 500MB nebo 1GB, ale aby byla platnost balíčku jeden rok a nebo do vyčerpání. Potřebuji do garáže dostat internet kvůli zabezpečení, ovládání topení a sušičky vzduchu. Zas tak velký datový tok tam nebude, ale nabídky operátorů, kde mají balíčky na měsíc za slušnou cenu jsou nesmysl.
Sned se něco takového najde. Moc Vám děkuji za případnou "pomoc".

Rok platnosti má snad jen Kaktus. Bez dobíjecích balíčků počítají 1MB dat za 1 Kč, ale účtují to po 100 kB, takže těch 500 MB by vyšlo na 500 Kč/rok. Výhoda je, že se dá kredit dobíjet i po 50 Kč, tak není nutno hned investovat moc a zároveň uvidíš spotřebu dat měsíčně, zda se to dál vyplatí. Kartu s 10 Kč pošlou zdarma, dobiješ si 50 Kč a můžeš testovat.
Nebo jsem teď v Tescu viděl nějaký výprodej karet s daty, tuším O2, ale nezkoumal jsem to.

No tak to teda zatím vypadá, že použiju méně známou službu "surfroam". Je to datová SIM pro cestovatele. Když jsem ještě dříve jezdil za babou do Ruska, tak T Mobile mi účtoval úplný nesmysl za 1MB v Rusku. Takže jsem hledal jak to vyřešit a našel jsem Surfroam, kteří mají pokrytí téměř v celém světě za výhodnější cenu, než nabízí český operátor v zahraničí. Tam vychází 1GB za 250 kč a účtuje se to po 10MB. V EU jsou ty ceny 0,01€ za MB. Ještě jsem našel na netu SIM karty od T Mobile s 500MB za 40 kč, kde je "kredit" 300 Kč a zapnutím SIM karty se karta aktivuje a lze to právě prosurfovat. Horší jsou potom ceny, když vyčerpám těch 500MB.

Ad T-Mobile. Jestli máš možnost získat SIM za babku, dalo by se to aspoň první rok využít, pak zahodit a případně koupit novou SIM.
Pokud ten tvůj zabezpečovací systém je úsporný, možná by se dalo uvažovat i o standardní Twist SIM kartě a aktivovat balíček na den 100 MB za 10 Kč. Ten zůstává aktivní po celou dobu platnosti SIM karty = 1 rok (nemusí se aktivovat každý den). První přenesený megabyte/24 hodin se neúčtuje vůbec (ověřeno, mají to i v ceníku). Poté se haléřově odečítají peníze za přenesená data nad 1000 kB. 10 MB = 10 Kč (limit se ale pak už paušálně rozšíří na 100 MB, od desátého MB se nestrhává po kilobytech, navíc maximální částka 10 Kč už je tou dobou v luftu).
Případně, pokud chceš mít něco "na jistotu", bez hlídání doby platnosti a zároveň pokud 449 Kč každý rok není moc, pak toto má mít platnost 10 let: https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/tiskove-zpravy/levny-a-jednoduchy-internet-veci-vodafone-spustil-/

Účtování po 10 MB u Surfroam se mi zdá docela blbý pro takový provoz. Protože kdykoliv dojde ke ztrátě spojení, tak se ti pak strhne celých 10 MB, i když jsi stihnul přenést jen pár bytů... Modem se může třeba v nečinnosti vypnout, pak podle potřeby zapnout. Datová služba operátora dostane výpadek, přetíží se BTSka, cokoliv... a pak po každém znovu-připojení bys přišel o těch 10 MB.