Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Seasonic Core GM-500 Gold vs. RTX 3070 - zvládne to?

Zdravím všechny,

uvažuji o koupě nové grafiky RTX 3070, konkrétně tuto:

https://www.czc.cz/asus-geforce-tuf-rtx3070-o8g-v2-gaming-lhr-8gb-gddr6/346172/produkt

Mám zdroj Seasonic Core GM-500 Gold:

https://seasonic.com/core-gm#specification

Všude je samozřejmě doporučený zdroj 750W, ale co jsem se díval na testy, třeba tady:

https://www.gpureport.cz/recenze/278-asus-tuf-rtx-3070-o8g-gaming/asus-tuf-rtx-3070-o8g-gaming-spotreba.aspx?article=278&page=5

tak maximální odběr je cca 364W, můj zdroj na 12V větvi by měl dát 492W, takže teoreticky by to měl zvládnout, je to reálné nebo ne?

Díky za odpovědi všem, hlavně těm, co této problematice rozumí.

zabudol si na jedno,že nenapájaš len grafickú kartu,ale aj zbytok zostavy,takže na tak slabý zdroj pri tejto grafike radšej zabudni......na 12V vetvách grafika berie 5.5A,tento zdroj má len 4.5A pre všetky vetvy a tak by sa dalo pokračovať ďalej,radšej kúp doporučovaný zdroj.....

podle těch údajů se qhd blíží max.výkonu zdroje. (zas jak v které hře)
ale 3070 není grafika na moc vyšší rozlišení než fhd, nevím co máš. pokud v qhd jedeš, klidně si před pc píchni wattmetr a sleduj odběr.
4k moc nedává a právě tam by hrozil vysoký odběr, ale to už je s 3070 nehratelné kvůli nízkým fps.

Taky jedu na QHD s GTX 1660Ti, ale blíží se do finále čeština do Red Dead Redemption 2, a to je hra co bych si rád zahrál. Kolik FPS ti to dá v RDR2 na QHD? Mám to stejně jako ty, vyhlazování nehrotím, třeba stíny vypínám běžně, i kdyby ta grafika to dávala.

Ta grafika bere v plné zátěži 220W a zbytek cca 130W. Nebál bych se toho. Navíc zdroj je kvalitní, žádné ořezávátko typu Evolveo :-)
Za mě je to naprosto bez problémů... Ten doporučený zdroj ber hodně s rezervou, to je spíše pro lidi, co kupují nekvalitní zdroje.

Já jsem se přehlídl, třeba v tom testu co jsem postnul při hraní her si ta grafika vezme nějakých 247W, zdroj má na 12V větvi 492W, takže by to neměl být problém i při mém Ryzen 5 5600X, který si může vzít při plném vytížení nějakých 136W (247W+136W=383W). Doporučený výkon zdroje beru s rezervou vždy a šmejdy zdroje nekupuji. Pokud tu grafiku koupím, tak to vyzkouším s tímto zdrojem. Díky.

Dost nevýhodný poměr cena výkon. 17 litrů a ještě prý v akci ?
Proč nevzít za 14 ?
https://graficke-karty.heureka.cz/gigabyte-gv-n3070eagle-oc-8gd-2_0/#prehled/

Pokud máš FHD monitor tak mi to přijde zbytečný ta 3070 vzhledem k ceně. Když 3060 je za 10 https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-rtx-3060-ventus-2x-12g-oc/#prehled/ .

A 4070 Ti má přijít v lednu (čti konec ledna) za 800 dolarů to by mohlo být ze začátku 21tisíc. Možná 4070 nebo 4060 se přiblíží té ceně co se chystáš vysolit za 3070.
Takže bych teď zrovna 3070 nekupoval.

Pokud grafiku nemáš kupoval bych levnou verzi 3060 s tříletou zárukou..a počítal že ji cca v květnu střelím.
Nebo bazarovou 6600 se zárukou tam jsou ceny i na 6k.

Díky za reakci. Ten link byl jen kvůli tomu, aby se vědělo o jaké konkrétní grafice se bavím. Pokud vše klapne, tak tu kartu budu mít od kamaráda, rok starou, ještě v záruce a za jinou cenu. Monitor mám právě QHD, takže co jsem se díval, tak RTX 3060 už je pro toto rozlišení nic moc, RTX 3060Ti je tak na hraně.

Daj si to do kalkulačky: https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/
Neviem aký máš ostatný HW ale vypočítalo to 600-699W - nie je to spotreba ale odporúčaný výkon zdroja. Čiže keď si to zrátaš tak je najrozumnejšie disponovať zdrojom 750W v rámci miernej rezervy. Preto odporúčajú všade 750W...

Zdroj môžeš vybrať napríklad Corsair alebo Seasonic. Tam nespravíš chybu... Mne sa naposledy pre môj PC osvedčil zdroj od be quiet pretože je skutočne tichý. Určite na tomto nešetri, RTX3070 nie je najlacnejšia tak to napájaj kvalitou. Kľudne priplať za drahší zdroj a máš kľud.

Rezervy sú fajn 8-)

Ten pocit keď niekto rieši 650W alebo 750W zdroj keď v obchode je tých 100W rezervy navyše za príplatok 10€. Kvalitný zdroj sa predsa kupuje do jedného počítača a ďalší to nerozchodí pretože nebude sedieť socket? :-D nehovorím že sa treba hnať do extrému(neradím 1000W zdroj) ale jedného dňa môže 100W chýbať a rezerva ničomu nevadí.

Doporučují to vzhledem k tomu, že běžní uživatelé kupují většinou nekvalitní zdroje. Ten SS co má teď to utáhne. Třeba s takovým zdrojem Evolve bych se to neodvážil zapnout ani kdyby měl 800W. Jinak ale zdroje od BeQuiet! jsou vážně hodně tiché. Já sice používám pořád Seasonic, ale měnil jsem tam ventilátor za nějakou Noctuu nebo Akasu a ani o něm nevím.
Nevím jak ostatní, ale zdroje SS a BQ řadím mezi nejspolehlivější.