Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Seasonic Core GM-500 Gold vs. RTX 3070 - zvládne to?

Zdravím všechny,

uvažuji o koupě nové grafiky RTX 3070, konkrétně tuto:

https://www.czc.cz/asus-geforce-tuf-rtx3070-o8g-v2-gaming-lhr-8gb-gddr6/346172/produkt

Mám zdroj Seasonic Core GM-500 Gold:

https://seasonic.com/core-gm#specification

Všude je samozřejmě doporučený zdroj 750W, ale co jsem se díval na testy, třeba tady:

https://www.gpureport.cz/recenze/278-asus-tuf-rtx-3070-o8g-gaming/asus-tuf-rtx-3070-o8g-gaming-spotreba.aspx?article=278&page=5

tak maximální odběr je cca 364W, můj zdroj na 12V větvi by měl dát 492W, takže teoreticky by to měl zvládnout, je to reálné nebo ne?

Díky za odpovědi všem, hlavně těm, co této problematice rozumí.

zabudol si na jedno,že nenapájaš len grafickú kartu,ale aj zbytok zostavy,takže na tak slabý zdroj pri tejto grafike radšej zabudni......na 12V vetvách grafika berie 5.5A,tento zdroj má len 4.5A pre všetky vetvy a tak by sa dalo pokračovať ďalej,radšej kúp doporučovaný zdroj.....

podle těch údajů se qhd blíží max.výkonu zdroje. (zas jak v které hře)
ale 3070 není grafika na moc vyšší rozlišení než fhd, nevím co máš. pokud v qhd jedeš, klidně si před pc píchni wattmetr a sleduj odběr.
4k moc nedává a právě tam by hrozil vysoký odběr, ale to už je s 3070 nehratelné kvůli nízkým fps.

Taky jedu na QHD s GTX 1660Ti, ale blíží se do finále čeština do Red Dead Redemption 2, a to je hra co bych si rád zahrál. Kolik FPS ti to dá v RDR2 na QHD? Mám to stejně jako ty, vyhlazování nehrotím, třeba stíny vypínám běžně, i kdyby ta grafika to dávala.