Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolní PC s igpu

Ahoj chci koupit PC sestavu ale ne hotovou sestavu,kde by byla igpu.

Je možné při výběru nové PC sestavy počítat i s tím že by tato PC sestava vydržela roky namísto jen zákonem stanovené 2 roky za předpokladu že tam nebude vůbec grafická karta?

Jasné že sa to dá. PC zostavený z dobrých komponentov vydrží kľudne aj 10 rokov a ak nie je zameraný na výkon tak to nemusí byť ani drahé ak uprednostníš spoľahlivosť tak sa dá aj v rozumnej cene. Teraz ak chceš zložiť tak sa oplatí AMD R5 5600G prípadne ešte vhodnejšie trocha priplatiť za AMD R7 5700G. Za tú cenu tam máš pomerne slušný výkon CPU a ten iGPU respektíve APU je podľa mňa dosť slušný výkon. Zvládne to staršie hry na hrateľné FPS.

No jde o to že IT výrobek je segment trhu kde se výkon posunuje dál a dál a zastarává velmi rychle.

Mě je ovšem jedno ze zastarává tak rychle po 2 letech a spíše jsem typ člověka který provede nákup stolního PC jednou za 5 let.

Možná bych i uvažoval o samostatné grafice ale spíše tak zlatou střední cestu.

Úplně bez problémů. Já mám doma ještě na půdě starý PC někdy z roku 1996 (dneska dobrý možná tak do muzea), ale když jsem ho kdysi jen tak ze srandy zapojil, tak normálně funguje. Jinak je jedno, jestli tam bude integrovaná grafika nebo dedikovaná. Třeba si kvůli většímu grafickému výkonu někdy dedikovanou grafiku pořídíš.
Odejít může kdykoliv cokoliv. Důležité jsou kvalitní komponenty, hlavně napájení (zdroj), tam se nevyplatí šetřit a dobré chlazení.

Podpora pro jinou grafiku do různých mobo je jak dlouho, protože po nějaké době x let může dojít k bottlenecku?

Když člověk ví že si vybral buď Intel nebo AMD platformu, danou paticí a chipset a mobo podporuje určitý chipset a hlavně verzi slotu PCI-E.

Asi těžko půjde instalovat grafiku podporující PCI-E 4.0 do desky podporující slot PCI express 3.0

Taky neni problem, ani u toho AGP nebyl problem. Muze se stat, ze jako bylo AGP a pak prislo PCIe, nekdo vymysli neco misto PCIe noveho, ale urcite to vydrzi dele nez dva roky, protoze to uz by se ted vedelo, ze neco bude jinak a zatim nikdo nic jineho nevymyslel.

5600G je za výbornú cenu nato čo ponúkne. Prípadne trocha priplatiť za 5700G +50€. Síce ten nárast výkonu nie je až tak razantný ale je tam viac jadier, trocha vyššia freq APU v základe a hlavne ak to vezmeme celkovo tak pre AM4 za predpokladu počítača čisto s APU jednotkou a teda bez samostatnej GPU dáva najviac zmysel práve 5700G ako najvýkonnejší CPU s APUčkom pretože AM4 končí a nastupuje už AM5.