Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Banding nebo spíše artefakty? Nový monitor na fotky

Všechny zdravím, pořídil jsem si nový Dell S2721QS na fotky a hned při kalibraci jsem narazil na problém, artefakty/banding u týpka s košilí, hned jsem šel zkontrolovat rozsah a je nastaven správně, RGB 0-255 Full, jak monitor tak grafický ovladač zkoušel jsem i Limited, Ycbr444/Ycbr422. Monitor není nativní 10-bit ale pouze 8-bit+FRC, 10-bit byl default, zkoušel jsem i 8-bit hloubku, dva jiné DP 1.4 kabely, HDMI 2.1 kabel, beze změny. Co s tím? Díky

eonnogu příklad

Windows 11 Pro 64-bit
Dell S2721QS
Radeon RX 6900 XT

ten pôvodný obrázok z jeho odkazu je vadný sám o sebe,keď už niečo nastavovať,dell k monitorom poskytuje na svojich stránkach zdarma program dell display manager,ten na úplné základné nastavenia úplne stačí,pre S sériu,čo je s ako standard display to úplne stačí....nejaké profi kalibrovanie je u dell monitorov možné u P(productiva)/U(ultrasharp)/C(ultrasharp a productiva seria s integrovaným usb-c hubom) sérií,u standard série sa dá nastaviť ozaj len minimum....