Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava - jaký je rozdíl mezi RAM 2666 MHz a 3200 MHz?

Zdravim , mám dotaz , i3 10100f pise že podporuje rám 2666 hmz ramky , to znamená ze ty ramky s 2666 hmz pojedou lepe než lepsi nebo ze jsou lepe kompatibilní? Ja jsem chtěl koupit 3200hmz tak v čem je rozdíl? A ještě jaký je rozdíl mezi chipsetem a patici procesoru ? Nebo proč se řeší chipset u základní desky?

Změna hloupého předmětu, původně: Pc sestava (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

I3-10100F stejně jako jiné ne-K procesory prostě na víc jak 2666 nepojedou. Když koupíš 3200, tak se ramky nastaví na nejbližší nižší povolenou hodnotu, v ideálním případě by to mělo být těch 2666, ale někdy když nebude ta hodnota v XMP nebo JEDEC, tak s tím může být problém. Chce to vyzkoušet. Jestli nehrozí, že bys ty RAMky časem strkal k jinému procesoru, tak kup přímo 2666 a máš to bez problému.

Zjednodušeně - když máš CPU, MB, RAM tak to nepojede rychleji, než to nejpomalejší z nich. (Když to bude mít různé rychlosti a sejde se to blbě, tak to může běžet i pomaleji.) Takže koupením rychlejší (a tedy dražší) RAM jen zbytečně utratíš peníze a můžeš si případně udělat problémy, ale nic nezískáš (obdobně CPU, MB).

Patice je mechanická záležitost (konektor) - musí být stejná na CPU a MB, aby se to do sebe dalo vůbec zapojit. (Když bude jiná, tak to pokusem o zapojení jen zničíš, i kdybys měl dost velkou sílu, abys to tam narval.)

Chipset jsou integráče na MB, které zajišťují ty různé věci okolo, jako připojení disků, USB, integrované síťovky a podobně.

Pokud tě zajímají podrobnosti použij Google a Wiki

board je matx.
tak si ten format vyfiltruj v eshopu, tak velka (mala) skrin muze stacit.
dalsi podminkou byva vyska chladice procesoru a delka graficke karty.

big tower jsou bez vyjimky hnusne uplne vsechny, proto ten filtr "matx".

(a kdybys mel grafiku 4090, potrebujes na sirku 5 slotu. ale nemas, nemusis to resit.
podgrafika 1050 se ti vejde vsude, i rozumnejsi update na xx60)