Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava - jaký je rozdíl mezi RAM 2666 MHz a 3200 MHz?

Zdravim , mám dotaz , i3 10100f pise že podporuje rám 2666 hmz ramky , to znamená ze ty ramky s 2666 hmz pojedou lepe než lepsi nebo ze jsou lepe kompatibilní? Ja jsem chtěl koupit 3200hmz tak v čem je rozdíl? A ještě jaký je rozdíl mezi chipsetem a patici procesoru ? Nebo proč se řeší chipset u základní desky?

Změna hloupého předmětu, původně: Pc sestava (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Zjednodušeně - když máš CPU, MB, RAM tak to nepojede rychleji, než to nejpomalejší z nich. (Když to bude mít různé rychlosti a sejde se to blbě, tak to může běžet i pomaleji.) Takže koupením rychlejší (a tedy dražší) RAM jen zbytečně utratíš peníze a můžeš si případně udělat problémy, ale nic nezískáš (obdobně CPU, MB).

Patice je mechanická záležitost (konektor) - musí být stejná na CPU a MB, aby se to do sebe dalo vůbec zapojit. (Když bude jiná, tak to pokusem o zapojení jen zničíš, i kdybys měl dost velkou sílu, abys to tam narval.)

Chipset jsou integráče na MB, které zajišťují ty různé věci okolo, jako připojení disků, USB, integrované síťovky a podobně.

Pokud tě zajímají podrobnosti použij Google a Wiki