Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel I5-13600KF - jakou desku s DDR4?

Dobrý den, skládám herní PC a chci ho založit na CPU Intel I5-13600KF a GPU RTX 3080. Potřebuji poradit jakou mám použít MB, když chci používat DDR4. Já jsem si vybral GIGABYTE Z690 AORUS ELITE DDR4, ale nevím zda je to dobrá volba.

Děkuji

Změna tupého předmětu, původně: Intel I5-13600KF (host)

V tom se nevyznám jaký rozdíl mezi kodeky. Budu používat sluchátka 7.1. a repro 2+1.
Ale teď se dívám na CZC, že né všechny desky podporují 13 generaci - takže ASUS TUF GAMING Z790-PLUS D4 bude správná volba ?

Děkuji

Finance problém nejsou +2K oproti tamté není mnoho.
Děkuji tedy za informace.

Ještě bych poprosil o radu. Na zdroj a chlazení. Nepotřebuji žádný diskopříběh, aby mě to tam blikalo svítilo. Bednu budu chtít neprůhlednou.
Zdroj bych viděl asi nějaký 850W a chlazení ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red na procesor - bude to stačit nebo budu muset přidat další chlazení do bedny?

Děkuji moc

Zdroj bych viděl asi nějaký 850W

chtělo by to spíš dobrý než nějaký 850W. Seasonic, Corsair.

chlazení ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red na procesor - bude to stačit nebo budu muset přidat další chlazení do bedny?

Automaticky bych počítal s minimálně vstupní a výstupní ventilátor. Ideálně kdyby bedna byla vzdušná, uměla třeba 14cm ventilátory.
Ventilátory bych měnil za PWM (v bedně asi nebude) a zadní napojil na řízení ventilátor procesoru kvůli řízeným otáčkámnapř
https://www.czc.cz/arctic-f12-pwm/307766/produkt

https://www.czc.cz/akasa-pwm-fan-splitter/95495/produkt?gclid=EAIaIQobChMIgsDHj9C7_AIVi9rVCh1KNw2UEAAYASAAEgIeyfD_BwE
pokud bys chtěl nappojit i přední ventilátor asi budeš potřebovat prodlužku
https://www.czc.cz/akasa-prodluzovaci-kabel-k-pwm-ventilatoru-30cm-4pin-pro-pwm-3pin-ventilatory-4ks-v-baleni/332963/produkt

nakonec jsem zvolil takto:
- [x] CPU - Intel Core i5-13600KF
- [x] CPU Cooler - Noctua NH-D15
- [x] MB - ASUS TUF GAMING Z790-PLUS D4
- [x] GPU - GeForce RTX 3080 10GB
- [x] RAM - Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
- [x] SSD - Kingston KC3000 NVMe 1TB
- [x] CASE - BE QUIET! PURE BASE 500 Black
- [x] Power Supply- Corsair RM850e

myslím,že by mělo být vše ok