Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s updatem BIOSu

Ahoj,

mám základní desku Gigabyte a320m-s2h, chystám se upgradovat z ryzen 5 1600 na 5600, tudíž jsem chtěl updatovat bios. Zjistil jsem si, že při updatu například musím mít napřed nějakou verzi, než můžu nainstalovat novější. Tak jsem si našel, že moje současná verze biosu je "T3c" a když se podívám na stránky Gigabytu a najdu updaty biosu mé desky, tak žádná "T3c" ve verzích není a to jsem projel od první verze až po nejnovší. Tím pádem nevím od čeho se mám odrazit a vůbec nevím, kde se tam ta současná verze biosu dostala, jelikož mi byla měněna v servisu v rámci záruky PC.

Přikládám screen: https://ctrlv.cz/Y9H2

Googlil jsem, youtuboval jsem, ale nikde o nějaké verzi "T3c" ani slovo.

Máte někdo prosím podobnou zkušenost, případně co dělat?

Díky

Je to divné, označenie biosu by malo sedieť, je to dosť podstatná informácia a nesedí to ani k jednej revízii. S aktualizáciou BIOSu teda mierne riskuješ. Je to na tebe či ten risk chceš podstúpiť. Tá doska je low-end a na tvojom mieste by som odobral bočnicu PC skrine. Našiel by som priamo na doske informáciu s presným číslom revízie. Potom podľa odporúčaného postupu výrobcom dosky nahodiť najnovšiu verziu dostupnú na stránkach a samozrejme pre konkrétnu revíziu dosky. Znova ale opakujem že riskuješ. Máš istotu 100% že menili v tom servise celú dosku? Čo tam bol za problém? Ak si predtým nejako odpálil BIOS čip tak mohli vymeniť len samotný čip BIOS. Neviem aká je bežná prax v prípade výmeny BIOSu na doske. Kedysi dávno som mal NTB ktorý mal odpálený BIOS. Po návrate bolo to isté čo máš ty. Bolo tam číslo verzie ktoré som absolútne nikde nenašiel. Nechal som to tak. Nemalo zmysel v mojom prípade riskovať.

Ano, jsem si jistý, že měnili celou desku. Našel jsem si objednávku PC a původně tam byla ASRock A320M-HDV R4.0. Nevím přesně co s ní byl za problém, počítač byl nestabilní, vypínal se z ničeho nic. Nějak jsem se v tom nevrtal, jelikož mám HAL3000, který k tomu dává záruku a službu "bezstarostný servis", tak jsem jim to dal a oni vyměnili desku a pak vše šlapalo, až na jednu věc. Jak píšeš o tom BIOSu, tak po tom co mi vrátili PC mi počítač nerozpoznával jednu RAMku. Tak jsem jim to tam zanesl znovu a oni dle emailu, co jsem dohledal udělali upgrade biosu a pak už bylo vše ok. Nevím, existují nějaké jednotné servisácké biosi co tam hážou? Nebo jinak si to neumím vysvětlit. Možná bych zkusil napsal jim, zda by mi s tím nějak neporadili.

Díky odpověď. Přímo na desce mám napsáno GA-320M-S2H a štítek REV:3.1, na těch italských stránkách se píše: GA-A320M-S2H (rev. 3.x) s T3d BIOS podporuje Vemeer a Renoir, ale už má F3d BIOS a o souvislosti s "T3c" se píše k Gigabyte GA-A320M-H. Vemeer a Renoir by znamenalo, že by byl R5 5600 podporovaný, ale zase to tu s verzemi nesedí, jelikož u mojí desky se píše T3d. Nevím, zda riskovat updade, možná napřed zkusím dát cpu a uvidím, při nejhorším předpokládám, že nenaběhne systém a když zpátky vrátím R5 1600, tak zase pojede? Není to asi ideální, ale co se dá dělat.