Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefungují některé klávesy

Dobrý den, prosím o asistenci s následujícím problémem. Na notebooku mi přestalo fungovat několik kláves (5 a 6, 3 na num kl, F2, F5, F9, středník, "fn", "win", rovná se, přehláska, page up). Stalo se to náhle po jeho cca měsíčním nepoužívání. Prvních několik dní pomohlo, když jsem držel nefunkční klávesu stisknutou déle, ale pak už ani to. Zmíněné klávesy nefungují ani v BIOSu, a naopak fungují z externí klávesnice, takže předpokládám, že je to hardwarový problém. Podle návodů jsem zkoušel vyčistit pásku, kterou je klávesnice připojená k základní desce, ale nepomohlo to.
Notebook je už starý, HP ProBook 4740s, ale jinak je funkční, takže pokud je ještě nějaká možnost opravy, rád bych ji využil. Operační systém je openSUSE Leap 15.0. Děkuji, Petr

Píšou tam:

POZNÁMKA

Odesíláme klávesnice dle aktuální dostupnosti na skladech u výrobců. V detailech se může odeslaná klávesnice lišit od ilustrační fotografie produktu, i když jsou navzájem plně kompatibilní. Více podrobností o skladové klávesnici naleznete v záložce “Podrobnosti produktu”.

Každopádně tam lze před koupí třeba zavolat a ověřit podle čísla PN (Part Number) nebo koupit v jiném obchodě.

Děkuji za všechny odpovědi, klávesnice již zřejmě odchází, po cca deseti letech asi není divu. Nákup nové klávesnice zvážím (je-li vůbec ještě dostupná), je otázka, co odejde příště, před půl rokem jsem musel koupit novou nabíječku. Označím dotaz za zodpovězený, ale kdyby měl někdo ještě nápad, jak stávající klávesnici rozchodit, rád si ho přečtu.