Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravím , mám 5 let tuto sestavu :
Intel Core i3-7100,SilentiumPC Spartan 3, WD Blue , 3,5" - 1TB, WD SSD 512 GB, Corsair Carbide 100R Silent Edition, HyperX Fury Black 16GB DDR4 2660, MSI GeForce GTX 1060 3GT OC, 3GB GDDR5, Seasonic S12II-520 - 520W , MSI B250 PC MATE - Intel B250 .

Pokud bych chtěl upgrade, vyplatí se ještě koupit bazar procesor např : i7 6700K + 3060Ti, nebo 3070 ? Utáhne to zdroj ? A nebo je opravdu lepší celé nové PC.

Díky za odpověď

To je těžký, deska může držet ještě x let, ale taky nemusí. Kdyby byl ten i7 nějak hodně levný, tak možná jo. Jinak máš PC dost ok a zdroj to dá. Pozor ale s grafikou. Kupovat RTX 3070 tak jedině s výhledem na lepší PC, protože ten procesor ani i7-7700K, to už není dnes konkurent ani Core i3, takže by se ta grafika dost flákala. Asi bych k takovému staršímu PC (procesoru) moc nad RTX 3060 nešel. Snad při zajímavé ceně ta RTX 3060Ti, nebude ve všech hrách úplně vytěžovaná, ale výš rozhodně ne.
Zvlášť pokud budeš mít RTX 3060 nemáš důvod k obavám, že by to zdroj neutáhnul.

Jsem za PC rád, nechla jsem si tady na poradně poradit :) nebylo moc peněz a bylo to hlavně studentské PC na aplikace do školy...nějaký kreslení na CNC stroje...
Mě osobně se líbí 3060 Ti, bazarově vychází 7 500 - 10 000 podle značky, záruky...
Díky za odpověď :)

Tebou vybraný procesor se na bazosi prodává od 3k do 4,5k, za tuto cenu koupíš nový procesor a o dost výkonější. Osobně bych šel cestou nové MB+CPU+RAM. Zbytek podle finančních možností. Z původního PC lze použít skříň, disky, zdroj a popřípadě i RAM, podle vybraného CPU (třeba k Ryzenu se hodí vyšší frekvence).