Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem

Zdravím, vyskytl se u mě jeden takový problém, se kterým jsem se do nedávna ještě nesetkal. Když nemám zaplou žádnou hru, tak můj ping i rychlost připojení je v pohodě (viz. obrázek 1 a 2), problém přichází, když nějakou hru, která vyžaduje připojení (lolko, csko, zkrátka cokoliv). Rychlost internetu klesne na minimální hodnotu (obrázek 3). Ve hře, pokud nemám zaplého nic jiného mám stabilní ping 20 ms, ale když zapnu třeba nějaké video, nebo jenom přepnu písničku na spotify tak stoupne třeba až na 500 ms a klesne zpět až video vypnu. Doteď jsem s tím problém neměl, mohl jsem mít zapnuté klidně 5 videí a s připojením se nic nestalo. Kdyby bylo potřeba, tak klidně natočím i video. Zkoušel jsem odpojit a zapojit, vypnout všechny ostatní aplikace na mém počítači, restartoval jsem nastavení adaptéru sítě, pořád ale žádné řešení. Byl bych moc rád, kdyby někdo přišel na řešení a předem děkuji. Obrázky jsou zde https://imgur.com/a/FRdzNWa

asi optika, ale poskytovatel neznamy, zpusob propojeni router-pc neznamy, zkusenosti z vaseho baraku nezname.

jiny pc/ntb doma se chova normalne?
antivir predpokladam default ten z windows. test nejakym antispywarem jsi spustil?

az posledni moznost: jestli jsi doma pripojeny dratem a mas takove problemy, vymen poskytovatele.
nepotrebujes 300mbit od garaznika, staci ti 100mbit ktere budou funkcni.

Poskytovatel je ovjih, jsem z Ostravy a jiný poskytovatel ke mně nevede. Připojen jsem pomocí ethernetového kabelu a ostatní pc fugují normálně. Testy jsem zkoušel a vše v pohodě. Přijde mi divné, že to funguje úplně normálně, jenom to dělá problém, když zapnu nějakou hru.

ostatní pc fugují normálně

jiný kabel?
můžeme teda vyloučit, že není doinstalován žádný "security" software? nečetl jsem nic o kontrole antispywarem.
soubor hosts je v pořádku (prázdný / zaremovaný)? v systému není nastavená žádná proxy?
neběží žádný torrent? žádná vpn?
instalace systému je původně od prodejce a kdysi to fungovalo, nebo vlastní a dělá to problém celou dobu?

*Agregace je ukazatel jaká část z uvedené konektivity je stílena s dalšími uživateli. Agregaci ve smyslu sdružování členů do skupin neprovádíme. V tomto smyslu tedy agregaci nemáme. Nicméně každý jednotlivý Wi-Fi přístupový bod sdílí svou kapacitu se všemi připojenými zařízeními. Pro zachování maximální kvality spojení držíme počty připojených zařízení na rozumných počtech.

**Nemáme žádne FUP limity, pokud bude uživatel síť přetěžovat může mu být rychlost připojení dočasně či trvale omezena.

Třeba se to týká tebe.