Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitcoin peněženka

Z ohledu bezpečnosti, k čemuž slouží bitcoin, chci mít bitcoiny na mobilu, nikoliv na počítači, počítač se nedá přenášet, mobil ano. jelikož bitcoiny jsou jako peníze chci je mít jako zálohu, v případě že se začnou ve státě nepohodlným osobám zabavovat peníze, takže mě zajímá zda je podle vás tato aplikace dobrá a bezpečná na úschovu bitcoinů, i když je mobilní, a jak to pořádně zabezpečit?
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet

Potřebuješ zařízení, které ti bezpečně uloží seed a ten musíš získat při vytváření peněženky a kdokoli by se mohl dívat, potom už je papír docela bezpečný pokud neshoří apod. (a používají se i kovové gravírovací kartičky), seedem se prokazuješ, že ty BTC v síti vlastníš a používat k tomu mobil nebo PC obrazovku není moc bezpečné (nějaká aplikace by mohla zachytávat obrazovku apod.), u toho Trezoru je dobré, že ti zobrazuje seed na jeho vlastní HW obrazovce a potom jsou tam další stupně ochrany - pin, passphrase zobrazuje jenom obrazovka Trezoru, takže ho nikdo nevidí, HW zařízení jako je Trezor jenom zajišťuje bezpečný přístup k BTC v síti.

Takové aplikace na mobilu jsou fakt dobré pokud si to chceš jenom vyzkoušet a mít BTC řekněme max v hodnotě stovek... což můžeš nechávat i na burze, ale reálně je řekněme v případě krachu burzy ani nevlastníš, protože nemáš seed.