Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nezobrazí ssd disk

Dobrý den,

Od včera se mi dvakrát objevila BSOD s kodem DPC VIOLATION WATCHDOG. Poprvé se počítač se chvíli restaroval a vše šlo. Podruhé se mi již neobjevil můj druhý ssd disk G. Ve správě disku neni vidět, ale v BIOSU zobrazený je. Nevíte co s tím?
Děkuji

Změna kategorie, původně: Software (host)

WINDOWS 11 HOME, ADATA XPG SPECTRIX S40G RGB 1TB SSD, zapojen do M2A slotu, koupen 3/21,

disk se po několikátem restartovanání sám "objevil" a vše funguje.

Funkce SMART nenašla nic neobvyklého. A dle cristal disk info je disk v dobrém stavu. 100%

Lze tomuto opakování ještě nějak předcházet?

Problém se pořád objevuje. Disk při práci s PC prakticky stále mizí, typicky se objevuje po obnovení z režimu spánku.
Zkusil jsem updatovat BIOS základní desky (AORUS Z390 PRO WIFI).
Stáhl jsem si ADATA SSD Toolbox,ve kterém jsem aktualizoval nejnovější verzi firmware SSD.
Zajímavé je, že při kontrole v tomto programu se ukazuje stav disku dobrý, 100% životnosti a při full diagnostic scanu se počítač sekne, po chvíli se objeví chyba scanu a disk zmizí.
Disk jsem zkusil dát i do druhého M2 stolu na základní desce.

Jeví se Vám to jako chyba disku? Měl bych disk reklamovat, pokud je stále v záruční době?

Děkuji

Ano, ale méně často.

Zkusil jsem ještě disk promazat, ponechal jen některé programy (původně zaplněn cca ze 70%, nyní ccca z 10%). A tentokrát doběhl full diagnostic scan a po obnovení z režimu spánku disk naběhl bez problémů.

Windows běží na druhém ssd, vymazal jsem pouze o některé hry.

rezim spanku u stolaku nema moc smysl, vic skodi tomu ssd. zapnuti se ssd je rozumne rychle.

podezrivat jde cokoliv: vadne pripajeny slot, brouk na desce: pcie jde asi z procesoru, ne z chipsetu, je to jedno, stejne jde o vadu desky.