Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSSQL - vypis hodnoty len v prvom riadku skupiny

Mam tbl, kde je napr. priezvisko, meno, ulica, deti . . . . . a potrebujem vypis ale tak, aby polozka priezvisko bola len v prvom riadku vypisu, a za kazdou zmenou priezviska prazdny riadok . . .
napr
novak jan presovska . . . .
alena nova
matej ulica

novakova alena ulica 2
jana ulica 3

podarrilo sa mi nieco s gruping ale to mi da pod priezvisko ako samostatny riadok . . . bez mena, ulice . . . . teda prazdny riadok by bol, len ak by sa mi podarilo posunut to priezvisko do prvej pozicie :-(

Zrusilo mi to uvodne medzery
napr
Novak jan 1 2 3             fero 4 5 6             jano 6 7 8 novakova  jana 3 5 6                 marta 7 8 9 jakubova  olga 8 8 8                petra 9 4 5 snad vizualne uz to bude jasnejsie