Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměť RAM - je normální obsazení 50% hned po zapnutí?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že hned po zapnutí pc je paměť RAM (8gb)zatížena z 50% (podle správce úloh). Vím že něco zabírá windows (mám 11ku), ale četl sem že je to cca 2GB. Moc pc nerozumím, takže jestli je to blbá otázka, tak prosím nereagujte. Mockrát děkuju za odpověď

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Paměť RAM (host)

Paměť není zatížena z 50%, ale obsazena z 50%. Vadí ti to v něčem? Nevadí, tak nehledej problém tam kde není. ;-)

V tom Správci úloh můžeš zkontrolovat na záložce Po spuštění, jestli tam nemáš zbytečnosti.

A na záložce Procesy když klikneš na záhlaví sloupce Paměť, tak se ti seřadí podle velikosti, kterou zabírají - odhalíš největší žrouty. Může třeba na pozadí běžet Windows Update a podobně...

dokud se nepodivas cim je pamet zabrana, nema vubec smysl to resit.

ms autoruns: vypis pospusteni, naplanovanych uloh, sluzeb na pozadi
ms process explorer: co je aktualne spusteno

a to ti az tretinu ram zabira diskova cache ve windows, kterou nikde nevidis.