Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windous XP

Dobrý den.Pokládám asi blbou otázku.Dostala jsem malý PC Asus,bohužel je v něm Wíndous XP. Na uložené fotky a soubory se dostanu,bohužel na internet ne.Dal by se tam"nějakým způsobem"dostat Windous vyšší? Ráda bych.Asus je moc šikovný,abych sebou nemusela nosit velký noťas,kde mám Windous 10 a wifi.Baterie je tam v pořádku.Ví někdo,jestli by se s tím dalo něco dělat?Děkuji alespoň za snahu a přeji hezký den.

asus eee 901 měl pájený "ssd" disk 8+8gb v tučňáčí verzi, winxp měla menší nepraktický 4+8gb. jiné série/výrobci dávali pomalé mechanické disky.
https://www.czc.cz/asus-eee-pc-901-eeepc901-bk008x-cerny/57184/produkt

šlo to rozšířit na 2gb, ale pořád se tam musel vejít systém + prohlížeč + rozbalené webové stránky, a ten atomový cpu s tím moc slávy neudělal. dnes zcela nepoužitelné.
já to měl v práci jako přenosné testovátko sítí.

Jo linux je náročnější než XP, ale základ 512 MB (XP potřebovaly jen 32 MB) snad furt platí, pokud nešel vývoj příliš kupředu. V době, kdy se tyhle aušusy prodávaly 512MB linuxu bohatě stačilo i na nějaké běžící programy. Narozdíl od Vist, které hned po startu obsadily 600 mega nebo i víc a na programy z gigabajtu moc nezbývalo.

asus mel nejaky xandros, lidl/acer zas neco jineho.

na pozdejsi 10-12" modely davali w7 starter, m$ pozadoval pro netbooky omezeni na 2gb ram, cimz je spolu s chcipackym atomovym intelem zabil.

nepohodlne na pouzivani, prilis maly vykon - a do 2 let bylo po trhu.