Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa DDR3 z AliExpress

Čo sa sfalšovať dá, to sfalšujú. Nech mi niekto dá výnimku v nejakej kategórii čo číňan nesfalšoval. Nijako ich za to ale neodcudzujem. Je to iný svet, autorské práva a patenty ich nezaujímajú. Môžeme sa aj postaviť na hlavu ale taká je realita a nechcem ich za to obhajovať ale obecne beriem čínsku produkciu ako veľký prínos pre svet aj napriek tejto problematike. Produkujú aj kvalitu a určite majú aj mnoho originálov. Len tak pre zaujímavosť koľko falošných PS5 je celkovo na trhu? Niektoré sa tvária ako originál a oni niektoré vyslovene predávajú ako fake produkt pre zábavu a je to rovno aj označené na krabici.

Kupoval som USB kľúče a SATA SSDčka z aliexpressu. Zá pár eur TB? Nie je problém. SSD za podozrivo nízku cenu? ÁNO! Niekedy šlo len o zaujímavosť. Chcel som vedieť čo a jak... Samozrejme je to oje*. Robia to všelijako... Zajali ma lacné SATA SSD, tie majú skutočne deklarovanú kapacitu. Kupoval som na test a skutočne to malo túto kapacitu. Kde je háčik? Prečo bolo lacné? Totiž ono je tam osadený rýchly a pomalý čip. Pre ten rýchly tam bolo cca 20GB a pre zvyšok to bol nejaký lacný čip ktorý bol extrémne pomalý. QLC je proti tomu TOP trieda. Ešte sú aj tie USB kľúče čo majú TB kapacity za pár eur. Nakoniec som ani nezistil koľko skutočne majú kapacity pretože kopírovanie blížiace sa nule ani nedovolí nájsť pravdu. Podľa ceny tam môže byť zopár jednotiek GB alebo desiatok, viac určite nie.

Teraz som skúsil na aliexpresse hľadať podobné srandy a našiel som 64TB za 28€, je to ext.SSD, má aj USB-C :-D

Ja som pár krát kupoval nejaké staršie pamäte keď som nepochodil na bazoši ani inde a bolo to v pohode, ale v tomto prípade sa to neoplatí, pretože na bazoši ich zoženieš za rovnakú alebo aj lepšiu cenu.

Pridam prihodu z Ali tentoraz, ze nie vsetko sa tam oplati kupit kvoli cene.
Uz par mesiacov cakam na MT C52iG-5HaxD2HaxD-TC, hAP ax2, co je nastupca AC2, respektive AC3 a podporuje ako prvy ax.
Moj nakup v sklade je okolo stovky, ale nikde ho nemaju.
Na Ali sa tvari kopec predajcov, ze ho ma, ale chcu zan od 220-420 eur...no to si radsej pockam;o).