Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD pro hry

Ahoj,
prosím o doporučení LCD hlavně pro hry.Nechám si poradit velikost (22 nebo 24 ?), typ i to, jestli jít do širokoúhlého. Bude to k novému PC s kartou 4850.Cena by měla být úměrná kvalitě a domácímu využití (hry, limit tak +- 8 000 Kč (není to žádná pevná hranice, ale zas není nutné to za každou cenu vyčerpat :) ) Prostě dobrý poměr cena/kvalita.

tak si rozmysli co chces.. pises 22 nebo 24 a davas cenovou hranici 8000. Tady pujde bud jedno nebo druhe. Hledal jsem rozumny monitor 21", zacinali cenove zhruba na 4500 Kc, ale kdyz jsem prolistoval tri stranky zmrsenin co se sice honosi 21", ale jsou sirokouhle ( proc asi stoji min, protoze maji mensi plochu zobrazeni ), a objevil jsem konecne pouzitelny 3:4 tak jsem pod nim objevil castku kolem 10000, coz je nad tvuj limit a to je "jenom" 21".

1680x1050 ( proboha, co je to za rozliseni )
je to 16:10 -- tzn. filmy 16:9 budou mit nahore a dole cerny prouzek, filmy 4:3 budou mit po stranach prouzek, nevim jak se s podobnym rozlisenim popasujou hry
obsahuje 1764000 obrazovych bodu

muj 1600x1200
je to 4:3
obsahuje 1920000 obrazovych bodu, to jest o celych 156000 bodu vic.

16:9 budú iba malinké prúžky, poprípade žiadnu (záleží od softu na prehrávanie). Veľké čierne pruhy budú pri "anamorfnom" pomere....t.j. strany 2,35:1... čo je asi 80% všetkých DVD filmov (prípadne ripy). Rozlíšenie 1680x1050 na hry bohate postačí, no avšak na jeho hranie v "plnej pare" sa odzrkadlí aj na výkone grafickej karty. ;-)

Širkoúhlý ano - ale jedině pokud je 1920x1200. Menší rozlišení mi připadají na desktopovém monitoru dost divná - rozhodoval jsem se také mezi wide či klasickou a prostým výpočetem jsem zjistil že 1600x1200 > 1680x1050. Navíc těch 150 pixelů na výšku citelně chybí, zatímco 80 pixelů do šířky navíc není zase tak moc.

Pánové vaše úvahy jsou správné. Ano. Ale kdy naposledy jste si četli tazatelův požadavek? :). DO 8.000 KČ ! Teď raďte ;-). Proto jsem nadhodil co jsem nadhodil. Já mám 17" SM 720N a (naprosto) všechno je už asi lepší - a samozřejmě bych si koupil nejspíš 24"w, ale to chce prostě víc peněz. Možná toho Samsunga T240 za cca 8.500?

Za dnešní ceny se dá pohodlně koupit 24", wide paskvily 20" či 22" netřeba. Sám jsem si myslel že 24" LCD za 8 k budou dost mizerná, ale když jsem jej ozkoušel(skládal jsem PC známému), zjistil jsem, že na office, web a hry to bohatě stačí. Samozřejmě věrné podání barev od toho čekat nelze, ale to také nebyl tazatelův požadavek...

Min vzdialenost si mozes vypocitat tak, ze tvojhlavny zorny uhol by mal obsiahnut celu obrazovku. Ak sedis velmi blizko mozog chce vidiet "vsetko" a tvoje oci behaju do stran cim sa velmi unavuje zrak a zacne ta z toho casom boliet hlava.
Prejavuje sa to hlavne v obyvackach so 100 a viac cm lcd tv, kde ludia sedia od nich na 2-3m, co je v tomto pripade malo.
Priznam sa, ze neviem presne z hlavy aky je max hlavny zorny uhol oka (navyse u kazdeho je to individualne), ale byt tebou nebal by som sa 24 na beznom stole.

V teto cenove kategorii s timto rozlisenim ti tezko doporucim jiny kram, nez Samsung. Jeste mrkni semhle product.jsp - je to sice "pouze" 22", ale se stejnym rozlisenim (IMHOj lepsi, neb to ma mensi rozmer bodu). Recenzi uz si najdi sam.

edit: Ja jsem narocnejsi uzivatel, tak volim S-IPS ci xVA (ale to jsme s cenou ponekud jinde). Zakaznikum na hry (a domaci kancl) vsak kupuju (klasicke i wide, ale TN) Samce a LG, a zatim si nikdo nestezoval. Ono to chce videt osobne - recenze snese vse...