Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade RAM na MiniPC

Zdravím,
mám tu MiniPC Asus eb1036-b0170 a rád bych upgradoval RAM z 2GB na 4 nebo 8 (podle výrobce je možno). Mám tu několik RAMek vytažených z dalších minipc/notebooků, viz obr1, všechny by měly být funkční.
RAMky, které jsou stejné, jsem zkoušel jako první spolu, pak i samostatně v prvním i druhém slotu.., bohužel ani s jednou z nich jsem se nebyl schopen dostat ani do BIOS. BIOS jsem updatoval na poslední verzi a ani tak žádná nefunguje - PC se rozběhne, ale obrazovka je černá.
PC normálně naběhne pouze s původní RAM (viz obr2) a co je ještě zajímavější, pouze pokud je umístěná ve slotu 1 - když jsem jí zkoušel v druhém slotu, tak opět jen černá obrazovka.
Zkoušel jsem něco vygooglit, ale asi hledám špatně.
Tak nevím, jestli třeba výrobce to nějak HW nezamknul? Nebo jestli v BIOS nemám něco povolit / zakázat? Setkal jste se s tím někdo?
Díky za každou radu!

Pozri bazár, teraz som hľadal a hneď som našiel presne tú istú RAM čo tam máš. Tak ako to máš na obr2, tak si kúp presne taký istý modul. Nemám vlastnú skúsenosť s osadzovaním rôznych pamätí. Vždy som sa držal pravidla že brať identickú značku, časovanie, freq, voltáž proste kompletne identické špecifikácie. Viem že nejaké z tých údajov nie sú nutné 1:1 že ono sa to prispôsobí, tuším je to freq že to v prípade dvoch rozdielných pôjde na tej nižšej freq ale načo to takto riešiť? Proste 1:1 moduly a bodka.

Ještě jsem si prohlídnul ty fotky ... ani jedna RAM není PC3L, takže asi nemůže fungovat (v žídném slotu).

Je taky možné, že 1 RAM musí být vždy v 1. slotu, takže to ještě nevzdávej a aspoň vypůjč PC3L modul do 2. slotu.

Tvoje pokusy prostě nic neřešily.

Nie je vylúčené že 3x osádzal nesprávny typ RAM :-D

Zažil som že jeden elektrikár zapájal niečo 5 rokov po svojom a nie odporúčaným spôsobom z návodu od výrobcu. Fungovať to fungovalo len jemu to trvalo 5 minút a mne zopár sekúnd. To je tak keď niekto nečíta návody. Návody sú predsa len pre blbcov...

u toho krámu (cpu: j1900) některé eshopy uvádí jen 1 paměťový slot.
sám asus není moc výřečný - https://www.asus.com/Commercial-Desktop/EB1036/specifications/

Memory : 2 GB Up to 8 GB

nepíše v kolika slotech, ani typ ram, ta původní je pc3l
kdyby to měl pro 2 sloty, tak vezme 2x 4gb ... takže asi jo: https://icecat.biz/en_in/p/asus/eb1036-b0824/EB1036-B0824-25988756.html

Memory types supported by processor : DDR3L-SDRAM
Memory, maximum : 8 GB
Memory channels : Dual-channel