Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou krabičku na příjem wifi na více PC

Chci se zeptat, mám klasický internet po kabelu, ten jde do wifirouteru a odtamtud jde kabelem do počítače. Zárověň mi ten wifirouter poskytuje wifi (2,4 a 5GHz), kterou chytám na mobilu po celém bytě. V jednom pokoji, kam nechci tahat kabel, jsou dva počítače toho času bez internetu.
Já bych k nim internet chtěl mít a potřebuju teda krabičku, která by tu wifi chytila a pustila internet do obou těch počítačů a to klasicky přes RJ45. Ty dva počítače jsou k sobě připojené 4-portovým switchem, takže se i teď dají přenášet soubory z jednoho do druhého.
Tudíž ta krabička může mít aspoň dva LAN porty na oba počítače, ale ani nemusí, protože bych tu LAN mohl píchnout nejprve na ten switch.

Otázka je, jakou krabičku si mám koupit, aby ty dva PC přes LAN mohly tu domácí wifi chytnout?

Pokud mi dáte konkrétní odkaz na nějaký pokud možno co nejlevnější produkt z Alzy nebo CZC, tak budu vděčen. Není mi totiž jasné, co v tomto případě potřebuju koupit. Díky.

(Zároveň prosím, aby zde nepadaly návrhy na dotažení kabelu do té místnosti, není to možné a ani k tomu není důvod, nepotřebuju tam rychlé připojení a na občasné použití tam stačí wifi.)

Řešení:

nechceš tahat kabel do té místnosti, takže i ap bude až uvnitř. má sice lepší anténky než usb adptér, ale jde o to, aby signál byl dost stabilní.
udělej si nejdřív test s mobilem, jak silný signál tam je: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
sám nemám představu jak na tom bude 5ghz vs 2.4, ta aplikace má umět obě pásma.
dobrý signál je -60db, ještě použitelný do těch -70db.
při horší úrovni bych šel radši do power line.