Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna režimu routeru AP na roter

Dorbry den, mam nasledujici pripojeni:

1) na strese nikrotik stRB SXT 5HnD (ip adresa 192.168.1.1 , bez moznosti pristupu) pres poe utp kabel do stolniho PC. Net funguje jenom pres rucne nastavenou IP v rozsahu 192.168.1. xxx. maska 255.255.255.0, brana +dns 192.168.1.1
DHCP nejede.
2)na strese nikrotik stRB SXT 5HnD (ip adresa 192.168.1.1 , bez moznosti pristupu) pres poe utp kabel do wan portu wi-fi routeru. Pak pres lan1 utp kabel do stolniho PC. Router prepnut do modu AP. Net funguje v poradku v PC i na wi-fi v mobilu.

3) Je nejak moznost vytvoreni vlastni site s pristupem na net v rezimu router? Automaticky si router WAN ip z mikrotiku neprevezme. Statickou WAN IP + branu + DNS od ISP nemam.
Kdyz jsem v routeru nastavil wan ip z https://whatismyipaddress.com/ + branu a dns na 192.168.1.1 + nastavil lan sit pro pripojeni PC a telefonu, tak router pise stav internetu pripojeno, pripojeny jsou i PC a mobil. Na PC a mobilu net nejede. Bez informaci od ISP net na PC a mobilu zprovoznit nepujde ze?

Takže máš svoj vlastný wifi router? Ak áno potom si ho nastav do režimu router+AP, nastav si na ňom iný rozsah siete ako má mikrotik, zapni DHCP - nastav rozsah.
WAN IP nastav na IP adresu akú si používal pôvodne napr. na PC.

čiže:

1. kábel z mikrotiku do WAN -> IP adresu WAN nastav napevno na 192.168.1.x
2. nastav si LAN na inú sieť napr. 192.168.2.1
3. zapni DHCP a rozsah napr. 192.168.2.100 - 192.168.2.255 je to len Tebe