Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa Grafickej Karty pre starši pc

Zdravim potreboval by som poradit chcem este zachovat nas stary pc s windowsom xp a nasledujucimi parametrami

win xp proff. 32 bit
Ram . 3gb
CPU -intel e3300 - 2.5ghz
motheboard - MSI model (G31TM-P21, podrobne -Msi G31TM-P21 Mboard MS-7529 No I/O)
zdroj - EVOLVEO FX 500, zdroj 500W

Otazka , chcel by som tam graficku kartu co by dala co naj "vykon" ku starym hram ako counter strike 16 ,nfs most wanted alebo underground rozne strategie ako age of empires, hitman 1,2,bioshock atd vela starych dobrych hier.
Nechcem to prehanat ale take MaX co by ten pc mohol dat konkretne na tu dosku aka graficka karty by tam bola mozna zakupit v cene mi nezalezi tak ci by ste mi vedeli poradit aku vybrat, teda....
ci ta doska potiahne 1az 2 gb kartu ma slot jeden pc ex pre graficku kartu a mala by potiahnut max 8 gb ram ale zevraj win xp viacej ako 3 gb pamate ram nebude detekovat teda je zbytocne je osadzovat kupili sme si novy chladič s kamaratom, novy hdd chcely sme ho kus vynovit kupil aj nove Ram pamate

tak vas prosim o radu ohladom grafickej karty pre pc s windows xp prof. 32 bit s doskou MSI model (G31TM-P21, podrobne -Msi G31TM-P21 Mboard MS-7529 No I/O)

vsechny vyrobky znacky evolveo jsou odpad osizene jakosti.
to je prave u zdroju trochu riziko pro soucastky toho pc, v extremnim pripade byvaji tyto levne shity zdrojem pozaru, uz jsem podobny "lc power" videl.

nastesti grafika gtx1050/ti je pomerne nizka zatez, ani s moznym procesorem q8400 to nedosahne 2/3 zatizitelnosti zdroje.
kdyz to budete po praci vypinat, pyrotechnicke efekty snad nehrozi.

Ahoj.
Podle specifikací tam můžeš dokopit paměť až do 8GB.

Ten procesor je pouze Celeron, ale dokoupením SSD to můžeš řádně nakopnout pro běžné kancelářské použití.
A taky bych zvážil použití Windows 10, měl by na tom šlapat.
Pak by bylo možné doinstalovat všechny aktualizace, používat i Windows 10, na internetové bankovnictví a podobně.
Aniž by zásadně trpěl uživatel nebo hardware.

Neoplatí sa ti do toho PC investovať. Máš tam slabý procesor, 2 jadrá sú dnes žalostne málo aj na úplne jednoduché úlohy, tu máš porovnanie s budget procesorom: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Celeron-E3300-vs-AMD-Ryzen-5-5600X/m5787vs4084 Mohol by si ho vymeniť. Málo kapacity RAM, potrebuješ aspoň 8GB. Tiež by to šlo doplniť. Zdroj ako už bolo upozornené vyššie. Ak si to zhrnieš tak neoplatí sa...

Je to spíš kravina do toho vrazet novou grafiku.

Win XP jsou 32bit a umí adresovat max 4 giga ram. Celkově včetně videopaměti. Takže jednogigova grafika ořízne využitelnou paměť na 3 ,giga, dvougigova grafika ořízne využitelnou rám na 2giga.
Pak je potřeba ještě sehnat ovladače na tu grafiku a win xp.
Což tě omezuje asi na 10 let staré grafiky.

Bych to viděl na.nejaky bazar.
Asi něco takového sehnat představoval bych si tak za 4kila.
https://pc.bazos.cz/inzerat/163620337/asus-gtx660-ti-dc2o-2gd5.php

Ještě asi řada 760.ma.ovladac na xp

dakujem za rady ale povecme ze som sa rozhodol do toho invenstovat hej aj napriek vasim radam dajme to mu ze
nedokupim novy procesor a ni ten zdroj nahame to tak ako je
a zohnal by som si tu grafiku a dobuducna ta doska je starsia, graficka karta sa riesi ako napr ram pamate napr ddr2 ma iny tvar aby zasadla do portu ddr 3 zas vyzera inak atd.. pri grafickych kartach je to jedno ked je to raz port pcs ex tak ju tam osadim ? samozrejme ak sa vojde do skrine..
takze by mi mali fungovat tieto graficke karty uvedene nizsie ? tu fakt ide len ozachovanie toho pc a je to taky experiment kamarat je zatazeny na stare veci ako stary windows a hry a podobne preto to tu natahujem inak by som to uz ukoncil

napriklad z tychto , malo by to fungovat ?
https://www.furbify.sk/graficka-karta-nvidia-quadro-410-lp-2030138?gclid=CjwKCAiAuOieBhAIEiwAgjCvctdgwNqL6d9igfvSZhbMQ0JtSp-vK1F5gpTxWq4zxVkz5DwxYRfwhBoCHSIQAvD_BwE
alebo
https://www.furbify.sk/graficka-karta-nvidia-geforce-gt-730-lp-2030281?gclid=CjwKCAiAuOieBhAIEiwAgjCvclsdYzZiBiRBd8gd9Qz0t4MiYreFCv6fLDmcuLTmjCkdlLCeCW8hehoCSHYQAvD_BwE
su to re