Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypnutí PC

Dobrý den, mám takový dotaz asi dva měsíce mi fungoval pc v pořádku na ramkách hyperX DDR4 4x8gb 3200mhz.
Nyní z ničeho nic se mi sám od sebe jakoby vypne ale led osvětlení v bedně svítí.
Když dám obnovení biosu tak ramky bez zapnutí profilu jsou na 2666mhz a zatím se pc nevypnul.
Nevíte čím to může být mám aktualizovat BIOS nebo spíš dát starší verzi? Když tam prohlížeč události ukazuje chybu:
Kernel Power (Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení)
Jinak jsem žádné ovladače neaktualizoval ale přes Drive Booster jsou novější aktualizace.
Díky moc za pomoc

Jedná se o sestavu
Ryzen 7 3700x
Aorus b550 elite v2
HyperX DDR4 3200mhz
Gtx 1070
Seasonic 650w

ale přes Drive Booster jsou novější aktualizace

Proč to používáš? To může být jeden z důvodů, proč to není stabilní.
Ovladače stahuj jen ze stránek výrobce desky a ze stránek výrobce periferií, které k PC připojuješ.
Nejdřív bych zkusil RAM prohodit ve slotech a když to nepomůže, tak aktualizovat BIOS.

Ne ne právě jsem nic neaktualizoval jen jsem dodal že Drive Booster ukazuje novější ale aktualizovat právě nechci kvůli problémům. Zkusím jediné ze stránek znovu nainstalovat ovladače a prohodit ramky a dám vědět. Jinak díky moc :)

Driver Booster odinstaluj a zapomeň, že něco takovýho vůbec existuje.

Chyba Kernel Power (ID 41) znamená jen a pouze to, že předešlý běh Windows nebyl regulérně ukončen. Zajímavější je to, co této chybě předcházelo. Pokud tam není nic zajímavýho, indikuje to na 99,99% HW závadu - především zdroj, ale i RAMky, základní desku, grafiku, disk,...

Paměti RAM můžeš otestovat pomocí Memtest86+ - stáhni ISO ->vytvoř bootovací USB flash -> nabootuj -> nech běžet více průchodů. Nesmí se objevit ani jedna chyba.

BIOS je dobré mať najaktuálnejší ale zároveň platí že ak všetko funguje tak je dobré neriešiť aktualizáciu. To sa robí hlavne pre nový HW na doplnenie kompatibility. Ak sa v tom nevyznáš tak v BIOSe nič nenastavuj, alebo si to doštuduj. Predvolené profily pre RAM sú väčšinou bez problémov, ja som nikdy problém nemal ale viem že nie vždy to funguje správne.

PC ti môže vypínať program tretej strany, nejaký škodný SW, nestabilita, zlé ovládače... Máš tam ten balast od iobitu, to bude takmer určite príčina problémov. Inštaluj si do systému len známe, overené programy tretích strán a ak má Windows niečo v sebe tak nesnaž sa to zbytočne nahradzovať(majkrosoft je takpovediac "malé" zlo, netreba pridávať do ohňa). Ja preferujem open-source alternatívy(nie všade). Fakt ten iobit musí preč, dúfam to nemáš kúpené ako môj sused. Dať tie peniaze a nie málo za ten bullshit je totálna bizarnosť. Platíš zato aby si problémy vytváral a nie aby to robilo tebe nejakú službu.