Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí počítače v celoobrazovkovém režimu

Ahoj, netušíte, co by mohlo způsobovat, že počítač vždy po krátké době (cca 5-10 min) zamrzne, pokud zapnu libovolnou hru v celoobrazovkovém režimu? Jediné co pak lze je hard reset. Pokud hraji v režimu okna nebo okna bez okrajů, je vše v pořádku. Windows 11 / drivery a bios aktuální a nemám ponětí, co bych měl udělat a kde může být chyba. Děkuji za každou radu.

Zkus stáhnout ovladače ze stránek výrobce karty, většinou to zabere. Výrobců je hodně, AMD dělá jen čipy a výrobce karty si může upravit takty i napětí podle sebe a může to blbnout.
Nejdříve si stáhni DDU, odinstaluj stávající ovladače, restartuj PC, potom nainstaluj ovladače ze stránek výrobce karty (Na kartě je určitě napsané jestli je to Asus, Saphire atd...)
Opět restaruj PC a otestuj. Snad to zabere. Nebo můžeš použít program GPU-Z, měl by tam být napsaný typ karty a výrobce.

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Edit. Zdroj je v pohodě, ta karta bere v zátěži 180W. Doporučený zdroj pro sestavu je minimálně 450W, což s přehledem splňuješ.

Větráky se spouštějí automaticky při vysoké zátěži a běží oba.
Teploty se pohybují v náročných 3D hrách u grafiky v rozmezí 90-100°C a u procesoru kolem 70°C.
Grafika byla před třemi lety koupena jako nová.
Systém jsem si nainstaloval sám.
Padat to začalo až zhruba před půl rokem, do té doby v pohodě.

Prozatím jsem vyzkoušel postup dle rad Lukáše a vypadá to dobře, ještě dál testuji.

Edit: doplněny údaje