Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s netem

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně internetu a už jsem docela zoufalý. Jsem u poskytovatele poda a mám problém, že při větší zátěži tzn. hraju na jednom monitoru hru a na druhém si zapnu písničku na YTB a internet vypadne např. na 5 sekund a zase se nahodí zpět. Za večer to udělá několikrát a je to opravdu otravné.

Mám v bytě dva počítače a oba jsou připojeny kabelem. Už jsem to řešil i přes technickou podporu, ale přes různé diagnostiky i výměny routeru nic nepomohlo.

Ještě poslední věc, že to dělá od doby co nám zrychlili internet.

Předem děkuji za odpovědi a nutno říct, že nejsem nijak extra nadaný v těchto věcech, tak pokud možno to napsat česky, ať vím co udělat.

Že internet vypadne je nicneříkající klišé. Je potřeba zjistit kde, a pak následně proč. Nevíš jak? To se tady řeší skoro pořád, nejsi první, fakt.

Že by výpadky internetu souvisely se zatížením počítače, jak tvrdíš, s tím jsem se snad ještě nesetkal.

Jestli to začalo dělat po zrychlení od poskytovatele, tak to bude zřejmě nějaká chyba na jeho straně, nemyslíš? Říká se tomu dedukce. Řekni mu, že chceš internet zase zpomalit a problém je vyřešen. 8-)

Já myslel, že když je větší zatížení ,,internetu,,. Když stahuji a např. si u toho pustím hudbu, video.

Rád bych si to klidně zpomalil, ale suprový provider tu službu zrušil a je tu pouze tato rychlost.

Také si myslím, že to je chyba u nich, ale když neví ani oni, tak opravdu nevím.

Bylo by fajn, kdyby ses dokázal trefit na tlačítko "Odpovědět" u příspěvku, na který reaguješ.

Jen provider ví, jak to zrychlení zařídil a tím pádem by měl být schopen diagnostikovat a odstranit problém. Pokud ne, šel bych k jinému providerovi. Přece nebudu platit za něco, co nefunguje, logicky.

Jaký máš router a strukturu domácí sítě tajíš, ping na router v době výpadku jsi taky asi nezkoušel, ....

Pokud je ten internet příčetně dělaný, tak by měl i při "přetěžování" a "zahlcování" fungovat zcela plynule, jen pomaleji.

Výpadky by rozhodně neměly být v řádu sekund, jenom něco na úrovni jednotlivých packetů
- (čili v řádu milisekund, čili tisíce za sekundu a to je mnohem rychlejší blikání, než třeba u klasické výbojky, kde to blikne 100x za sekundu a člověku se zdá, že to svítí trvale - ale nesmí se to tak používat k osvětlení přístrojů, protože se pak může zdát, že správně rychle se točící nástroj vypadá, že vlastně stojí.)

Buď máš něco blbě v tom místě, kde se ty kabely od těch počítačů spojujou do jednoho (nějaký ten router nebo tak), nebo je něco blbě směrem dál k poskytovateli. (Teda předpokládám, že z každého počítače jde drát rovnou do stejného "bazmeku", nikoli přez řadu dalších "krabiček")

Jestli to funguje tak, že to můžeš vyrobit v podstatě na požádání (třeba pustit těch písniček a stahování několik naráz, aby to spadlo do řekněme 5 minut) a tak to demonstrovat, tak ať ti tvůj suprový provider pošle technika, který to opraví.

Jsem u poskytovatele poda a mám problém...

address: Coma spol. s r.o.
address: Masarykova 8
address: Policka

Máš skutečně poskytovatele netu Poda?

PS: Je to možné.

Společnosti COMA s.r.o. a PODA a.s. se 1.10. 2018 sloučí. Touto fúzí COMA s.r.o. zaniká a poskytovatelem datových a telko služeb bude nástupnická společnost PODA a.s.