Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat do BIOSu?

Zdravim.
Jelikož mi padá Firefox občas a jednou z možností, které Firefox navrhuje, je ověření RAM,zda neobsahuje chyby po spuštění BIOSu skrze Memtest86+ ,
nahrál jsem daný program na FLASHku, resetl PC a zjistil, že mi běžně se zobrazující hardware info (nevim už přesně, co mi to zobrazuje, ale jsou tam tušim nějaké údaje o hardware a je tam i napsáno, že při stisku DELETE se dostanu do BIOSu a vždy při držení DELETE jsem se do BIOSu dostal.. tak se tato obrazovka nezobrazuje a zobrazí se až načítání Windows a přihlašování k mému účtu.. do té doby je prázdná obrazovka

Když jsem se chtěl do BIOSu dostat skrze NASTAVENÍ-Aktualizace a zabezpečení - Obnovení - a NASTAVENÍ REŽIMU UEFI (nebo tak nějak to tam je psané), tak tuhle variantu tam nemám.

Nevíte co s tim?
Díky.

loading...

memtest se nezkouší přes BIOS, ale normálně se nabootuje.

jinak nemusí být vždy DELETE, zkusi i F2, F8, F10 klávesy.

Jistě to bude v manuálu tvé desky napsané, přes kterou klávesu to je. Musíš po startu PC brzo a rychle mačkat, nikoli držet. Dneska je start PC tak rychlý, že to je někdy problém, ale vždy jsem to nejhůř na třetí pokus dal.

Jo, tak já měl na mysli, že aspoň dle toho manuálu, kterej jsem k tomu četl, bych měl v BIOSu nastavit bootování z dané flashky.

Co se týče těch kláves, no jako ono je to celé podivné, protože já mám
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-H-rev-1x#kf

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-H-rev-1x/support#support-manual
a v manuálu, strana 20.. viz obrázek, je přesně to, co jsem říkal.. že se standartně spouštěla obrazovka základní desky.. kde je i vidět, že bych měl zmáčknout delete.. a jak píšu, já nemusel "mačkat" , ale stačilo podržet DELETE a BIOS se vždycky načetl.. a nyní prostě se daná obrazovka vůbec nenačítá

Kdyby to snad něco měnilo, mám dva monitory.. ale ať jsem zkusil nastavit zobrazení na kterémkoliv, vždy se zobrazila až prvotně Windows login obrazovka.
Hm, přinejhoršim napíšu v pondělí na Gigabyte podporu no.

Ihned po zapnutí PC mačkej klávesu "delete", tak se dostaneš do Biosu. Musíš to mačkat většinou ihned, ne až jak se objeví nějaká obrazovka.
Pokud to nezabere, tak resetuj Bios vytažením baterie z desky a zkratováním pinů na desce (vedle baterie). Vše při odpojeném síťovém napájení. Potom by to mělo normálně fungovat.
"zmizení" dané obrazovky vysvětlu spíš fastboot, proto udělej ten reset.

Musíš to mačkat většinou ihned - řikám, moje běžná zkušenost dostání se do biosu byla zmáčknutí, ŽÁDNÉ KLIKÁNÍ .. v momentě, kdy se zobrazila daná obrazovka. nevim, proč je takový problém akceptovat, že to tak jako bylo..

zkratování pinů na desce se dělá jak?
a může mi to prosím druhá nezávislá osoba potvrdit, že to je bezpečné? děkuji.

vytáhl jsem baterii..
prosím o vysvětlení, co znamená zkratování kontaktů.. heh, fakt to nevim, na fyziku sem mimo a ještě jsem se jí nedoučil. ..

ten jumper jsem nakonec ani nehledal, páč mě napadlo ještě zkusit přepojit monitor z výstupu z grafiky na výstup ze základní desky, pak se bios načetl.
tzn. monitor zapojený skrze grafickou kartu nezobrazuje období před načtením Windows.

fast boot mám vyplý.

což mě uplně nenapadlo, mám jí pár měsíců a předtim sem jí měl integrovanou v procesoru.

jinak opravdu stačí stisknout v období zobrazení té obrazovky, co sem zasílal z manuálu DELETE (tj. podržet) a BIOS naběhne.

Nevim jestli reaguju odpovídajícím způsobem,

každopádně mám zapojenej PC přes dva HDMI výstupy z té grafiky nyní a oba fungují. viz obrázek.
Jen pro vstup do BIOSu musim přepnout jeden ten HDMI výstup na výstup ze základní desky
Bohužel nevim, jestli to tak bylo i před vyndáním té baterky (ty kontakty sem nezkratoval, jak říkal kolega, ať udělám..), protože mě to napadlo vyzkoušet až poté, co jsem jí vyndal.

V správci zařízení jsou jako grafický adaptéry integrovaná grafika i ta externí

když správce zařízení ukazuje integrovanou grafiku, přiveď její výstup taky do monitoru.

anebo v biosu musíš nastavit preferovaný grafický výstup nebo jejich mix. bohužel čínské kolotočářské biosy se předhánějí v odpornosti vzhledu, zkus pohledat nějakou rozumnou volbu v manuálu.

a na zastavení holby pro bios u některých desek líp fungují ps/2 klávesnice, ale tu už doma asi nevedeš.