Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VLC přehrávač

Zdravím,chtěl bych požádat o radu.Používám VLC přehrávač a když jsem chtěl přehrát hudbu,klikl jsem pravým tlačítkem na složku s hudbou a v nabídce byla možnost "spustit v programu VLC",nebo nějak podobně. Teď jsem musel přeinstalovat Windows a už to nejde. Musím složku rozkliknout a pouštět jednotlivé skladby. Nechci si vytvářet nějaké knihovny nebo seznamy hudby v přehrávači. Dříve zkrátka stačilo na jakoukoliv složku kliknout,spustit a přehrálo se postupně vše,co bylo ve složce. Děkuji za případnou radu.

Musíš odinštalovať VLC, znova ho nainštalovať a počas inštalácie zvoľ vlastnú cestu inštaláciou, tam si to musíš správne navoliť či chceš VLC do kontextového menu, taktiež tam správne navoľ či chceš asociovať video/audio prípadne čo ďalšie.

Predvolené programy v rámci W10 v ovládacom paneli s cestou "Ovládací panel\Programy\Predvolené programy". Podľa toho v akom jazyku máš OS tak to zadaj. Vieš to nájsť aj rýchlejšie, zadaj v menu štart do vyhľadávania "pred" a ono už ti to tam zobrazí.

Ja som teraz nedávno mal presne opačný problém čiže viem že to bude fungovať. Ja som totiž narýchlo inštaloval VLCčko do nového systému a potom po týždni ma to začalo štvať že keď púšťam audio tak tam mám niečo navyše. Používam na hudbu foobar. Tak som VLC odinštaloval a nainštaloval znova bez povolenia pridať do kontextového menu a hotovo. Položky v kontextovej ponuke sa dajú ľahko a rýchlo vyčistiť aj s pomocou utility Easy Context Menu.