Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EXCEL Makro

Dobrý den, potřebuji vytvořit makro, které najde buňku s určitým obsahem a pak v celém sloupci označí buňky, které mají více znaků, než 50, vytvořil jsem tohle:

Sub Specifikace()
'
' Specifikace Makro
' Vyhledá sloupec specifikace popisu a označí buňky obsahující více než 50 znaků
'
' Klávesová zkratka: Ctrl+Shift+S
'
    Cells.Find(What:="PARAMETER_5131", After:=ActiveCell, LookIn:=xlFormulas _
        , LookAt:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, _
        MatchCase:=False, SearchFormat:=False).Activate
    Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select
    Selection.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:= _
        "=DÉLKA()> 50"
    Selection.FormatConditions(Selection.FormatConditions.Count).SetFirstPriority
    With Selection.FormatConditions(1).Interior
        .PatternColorIndex = xlAutomatic
        .Color = 255
        .TintAndShade = 0
    End With
    Selection.FormatConditions(1).StopIfTrue = False
End Sub

Někde zde je ovšem chyba, nevím, jak přesně formulovat tohle, když sloupec bude pokaždé jiný:

Selection.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:= _
        "=DÉLKA()> 50"

Děkuji za rady

upravil jsem formátování kódu, aby se to dalo číst. (touchwood)

No nějak to nejsem schopen dát dohromady ani tak, ale děkuji za snahu. Dokáže někdo něco jdnoduchého vytvořit? Najít buňku s obsahem PARAMETER_5131 a ve sloupci, kde se nachází označit všechny buňky, které mají více než 50 znaků? Moc děkuji

Přilož nějaký vzorový sešit ať je vidět struktura dat. Taky by neškodil lepší popis funkce, parametr se hledá na určitém řádku nebo v nějaké oblasti? Nechceš doufám prohledávat všechny buňky na listu? Parametr je pevně daný nebo chceš hledat i jiný? A hlavně o jak velkou oblast hledání se přibližně jedná?
Mrknu na to odpoledne, teď jdu spát.