Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor pro Counter Strike GO

Zdravím pánové, potřeboval bych píchnout s výběrem monitoru k notebooku, nevím co vše bych k tomu měl potřebovat a ani nevím jaký vybrat, nejčastěji hrají FPS hry jako je čs:go takže čím víc Hz tím lepší, ale nechám to na vás, cena do 6000-7000kč i s káblama, děkuji za help

Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

Řešení:

Určite HDMI 2.1 aj v prípade že máš zariadenie HDMI 2.0. Ide o to že keď to pripojíš neskôr(do zariadenia HDMI 2.1) tak nemusíš kupovať nový kábel. Ber to najlepšie. Ten na ktorý si dal prvý odkaz - https://www.alza.sk/vention-hdmi-2-1-cable-8k-1-5m-black-metal-type-d5858268.htm rozhodne odporúčam presne tento. Mám doma 2ks a mal som aj hromadu iných a presne tento je podľa mňa najlepší. Neide o kvalitu prenosu ako takú alebo AWG. Ide o to aký ten kábel je v reálnom použití praktický. Je ohybný a ideálnej hrúbky s výborným opletom. V tomto sa už dlhšie držím zásady že nekupujem káble s nylonovým opletom. Ten je vždy tuhý a neohybný. Najlepšie sú tie opletené takpovediac takým textilom. Ťažko to nejako popísať...

Tvoj NTB má HDMI 2.0 takže si mierne limitovaný. Ja by som ti ale radil neobmedzovať sa pretože ten monitor pravdepodobne prežije tvoj NTB a v budúcnosti aby si nemal problém tak kľudne si monitor predimenzuj aby si mal otvorené možnosti v budúcnosti. Ak dajme tomu budeš mať v budúcnosti PC kde už s určitosťou budeš mať minimálne HDMI 2.1. Odporučil by som ti ísť minimálne do 120/144 Hz. Máš dosť nízky rozpočet na herný monitor. V žiadnom prípade si nekupuj TN typ panelu(predpokladám že nie si profi hráč). IPS alebo VA, podľa toho či chceš krajšie farby alebo lepší kontrast. Porovnania nájdeš sám... Nepíšeš aké chceš rozlíšenie a veľkosť obrazovky. Veľký problém je ale tá cena. Do 7k chceš herný monitor tak nijak zvlášť veľkú obrazovku, vysoké rozlíšenie a kvalitný panel za tú cenu nemôžeš očakávať.

Určite HDMI 2.1 aj v prípade že máš zariadenie HDMI 2.0. Ide o to že keď to pripojíš neskôr(do zariadenia HDMI 2.1) tak nemusíš kupovať nový kábel. Ber to najlepšie. Ten na ktorý si dal prvý odkaz - https://www.alza.sk/vention-hdmi-2-1-cable-8k-1-5m-black-metal-type-d5858268.htm rozhodne odporúčam presne tento. Mám doma 2ks a mal som aj hromadu iných a presne tento je podľa mňa najlepší. Neide o kvalitu prenosu ako takú alebo AWG. Ide o to aký ten kábel je v reálnom použití praktický. Je ohybný a ideálnej hrúbky s výborným opletom. V tomto sa už dlhšie držím zásady že nekupujem káble s nylonovým opletom. Ten je vždy tuhý a neohybný. Najlepšie sú tie opletené takpovediac takým textilom. Ťažko to nejako popísať...